Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek 2023

Turistlerin oldukça talep etmiş olduğu bir hizmet olan atv safari turları, ülkemiz dahil tüm dünyada oldukça yaygın. Sadece vatanımızda ATV kiralama işini ustalaşmış ve yaygın olarak yapmak zor olsa gerek. Minimum 10 tane ATV motoru ile yapılacak bu iş ile günlük 1000 TL civarında kazanma şansınız bulunmaktadır. Elbet bu şekilde bir organizasyonu kurmadan ilkin bazı prosedürleri iyi bilmek gerekiyor.

ATV Kiralama İşi Yapmak ve ATV Safari Turları Düzenlemek

Atv Kiralama işi yapmak ve Atv Safari Turları düzenlemek, atv kiralayarak para kazanmak, atv parkuru oluşturmak, atv tur tutarları, atv kiralama, atv rafting, atv markaları

Atv motor turları, turistlerin gezinsel bölgeleri ziyaret etmeleri için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uygun fiyatlara açık havada yürüyüş yapma imkanı sunuyor. Bununla birlikte, park ve yakıt sıkıntısı minimum düzeydedir.

Her iki taraf için de avantajlı olan ATV kiralama sektörüne geçmemelisiniz. Bulunduğunuz yer size iş yapma açısından büyük bir avantaj elde edecektir. Mesela; Antalya yada Muğla’da yaşıyorsanız ATV kiralama işi yapmak sizin için fazlaca mantıklı bir seçenek olacaktır.

Not: Değişik sektörler hakkında informasyon sahibi olmak istiyorsanız En Yeni İş Fikirleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

ATV Kiralama işi yapmak

atv kiralama işi yapmak

atv kiralama işi yapmak

Sadece İstanbul, Ankara benzer biçimde yerlerde ATV kiralama işi birazcık sıkıntılı benzer biçimde. Hem aşırı trafik hem de gezinsel amaçlı kullanılamayacak olması iş yapmanıza engel olacaktır. Eğer bu şekilde bir fikriniz var ise, kırsalda değilseniz bunun bir anlamı yok. Mesela; Belgrad ormanında ATV kiralama işi yapanlar bu işten iyi para kazanıyor. Şehirde bu iş mantıklı olmadığı için kimse tarafınca yapılmadığını söyleyebiliriz.

Peki ATV Parkuru nereden açılabilir?

Bu sual, işletmenizin ebatlarına bağlıdır. Bu, pist seçimi bir ATV mi yoksa günlük ve saatlik olarak mı kiraladığıma bağlı. Ek olarak yakındaki ormanlık alanlarda yada patikalarda sizin tarafınızdan suni olarak oluşturulabilir. Elbet oluşturduğunuz iş modeline gore kazancınız değişebilir.

atv track nereden açılabilir?

atv track nereden açılabilir?

Ek olarak ATV’ler off-road yada on-road olmak suretiyle ikiye ayrılıyor. Bunlar yasal prosedürlerle ayrılmıştır. Off-road ATV motorları araziler için kullanılabilir ve on-road’lar düzgüsel yollarda da kullanılabilir. Bu araçlar için yeterlik gerekiyor.

Özetle yukarıda da belirttiğimiz benzer biçimde ATV işi yapacağınız alan para kazanmak açısından büyük ehemmiyet taşımaktadır. Elbet bunun maliyeti yüksek rakamlardan oluşacak. Maliyetleri aşağıda detaylı olarak hesapladık. ATV kiralama işini hakkaten yapmak istiyorsanız, bu maliyetleri düşünmeniz gerekir.

Atv Kiralama Maliyetleri Ne Kadardır?

Atv tutarları markalarına ve motor hacimlerine gore değişik fiyatlarla şekillenmektedir. Piyasada çoğu zaman Çin yapımı ATV’ler bulunur. Başlıcaları Aeon, Kymco ve Quba’dır. Tutarları 30 bin TL’den başlayıp motor hacmine gore 300 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bu ATV’ler özellikleri itibariyle size sorun yaşatabilir. Sadece süspansiyon ve şanzıman sisteminde küçük değişimler yaparak özelliklerini çoğaltmak mümkün.

ATV kiralama işletme maliyeti

ATV kiralama işletme maliyeti

ATV motorları ile yapılabilecek maksimum hız 50-60 km’dir. Elbet bu hızlarda devrilme benzer biçimde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 25 litre benzinle 190 km yapma şansınız var. Bu da gün içinde yapılacak maksimum kullanıma eşittir.

Şimdi ATV kiralama işinin maliyet kısmının özetine geçelim. Kiralayabileceğiniz bir atv motorunun averaj fiyatı 55 bin TL. Öteki motorlar ticari kullanım için uygun değildir. Bu yüzden birazcık para harcamanız gerekiyor. Minimum 10 tane ATV motoru ile adım atmak oldukça mantıklı.

Doğal ki tek maliyet bu değil. Ek olarak parkur kiralama, parkur tasarımı, fazladan harcamalar benzer biçimde masraflarınız olacaktır. Yatırım alabilirseniz minimum 1000.000 TL ile fazlaca iyi bir parkur oluşturabilirsiniz.

Not: ATV kiralama işi beklentilerinizi karşılamıyorsa Mağaza Açma Fikirleribaşlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

Atv Kiralama İle Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

ATV turları için bir parkur yada alan oluşturduktan sonrasında tek yapmanız ihtiyaç duyulan onları pazarlamak. Pazarlamanızı acenteler, oteller, broşürler yada internet sayfaları vasıtasıyla yapabilirsiniz. Genel alan kişi portföyünüz bu kanallardan olacaktır. Bu tarz şeyleri yaptıktan sonrasında alan kişi probleminiz olmayacağından güvenilir olun. Müşterilerinize bir fırsat sunduğunuz sürece.

atv kira getirisi

atv kira getirisi

Oluşturacağınız parkurlar için minimum 200 TL tur tutarı talep edebilirsiniz. Bu ücret kiralama şirketleri tarafınca meydana getirilen araştırma sonucunda elde edilmiştir. Elbet buna ek olarak safari turlarınız için minimum 500 TL ücret talep edebilirsiniz. Safari turunuz minimum 1 saat uzunluğunda olmalıdır. 1 saatlik bu safari turunda ücretler tamamen size aittir.

Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan ilk şey, kiraladığınız ATV’leri müşterilerinize zimmetine geçirmeyi unutmamanızdır. Doğal belli kısımlar. Öteki hırsızlık ve yanıklara karşı sigorta şirketleriyle kurumsal antak kalma yapmalısınız.

Atv Kiralama Danışmanlığı

Daha ilkin ATV kiralama işinde deneyiminiz yoksa bu konudaki araştırmalarınızı kesinlikle derinleştirmelisiniz. En iyi araştırma hem okumak hem de yerinde görmektir. Iyi mi?

Bu işi fazlaca iyi icra eden işletmeler ne olursa olsun vardır. Bu işletmelerden hizmet alın ve neyin iyi neyin fena bulunduğunu gözlemleyin. İyi olanları al ve fena olanlardan kaçın.

ATV Kiralama İşi Yapmak ve ATV Safari Turları Düzenlemek ” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Aklınıza takılan mevzular için yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okuyun: En Karlı İş Fikirleri

kaynak: bizfluent

“Atv Kiralama İşi Yapmak ve Atv Safari Turları Düzenlemek 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın