Aras Kargo Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

1979 senesinde kurulan Aras Kargo, Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden biridir. Yılların verdiği deneyim ile kaliteli hizmet veren firmanın yurt içi ve yurt haricinde birçok şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerde çalışan personel Aras Kargo emek harcama koşulları ve saate gore çalışır. Firmanın emek harcama koşulları standart emek harcama koşullarına eşdeğerdir. Yazımızın devamında şirkette vazife almak isteyenlerin en sık sordurulmuş olduğu soruları paylaştık. Siz de bu firmanın çalışanı olmak istiyorsanız ilk olarak yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Aras kargo çalışma koşulları

Aras kargo emek harcama koşulları

Aras Kargo Emek harcama Koşulları

Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden kabul edilen Aras Kargo’nun değişik pozisyonlarda birçok çalışanı bulunmaktadır. Bu çalışanlar gün içinde yaptıkları işe gore değişik koşullara haizdir. Sadece genel olarak Aras Kargo emek harcama koşulları aynı.

Şirket şubeleri hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri içinde hizmet vermektedir. Şirket, hafta sonları bir tek Cumartesi günleri otuz dakika hizmet vermektedir. Cumartesi günleri emek harcama saatleri 09:30 ile 15:00 arasındadır. Çalışanların haftada bir kez tatilleri vardır. O gün, tüm firmanın çalışmadığı bir Pazar günüdür. Personel tüm gün tek vardiyada iş yapmaktadır. Emek harcama saatleri günlük 8 saattir. Bu 8 saatin 1 saati öğle yemeği ve çay molası olarak kullanılmaktadır. Aras Kargo mensubunun emek harcama saatleri belirlenir. Sadece bazen bazı hususi durumlarda geç çıkış olabilir. Bunun için esnek emek harcama saatlerine uygun olmak önemlidir. Şirkette bir yılı dolduran çalışanlar senelik izin kullanma hakkına haizdir. Senelik izin 14 gündür ve bir defada yada parça parça kullanılabilir. Şirkette bazı pozisyonlarda aylık kota dolduğunda prim verilmektedir. Aylık maaşa ek olarak primler de hesaba aktarılır. Çalışanlara net maaşın yanı sıra yiyecek ve var ise yol tutarı ödenir. Yol tutarı karşılığı çalışacak adayların bunu belirtmeleri gerekmektedir.

Üstünde Aras Kargo emek harcama koşulları şirket mensubunun genel emek harcama koşullarıdır. Bu gereksinimler pozisyona yada emek harcama ortamına göre değişiklik gösterir. İş başvurusu aşamasında yetkililerden değişen koşullar hakkında informasyon alabilirsiniz.

Aras Kargo Çalışan Yorumları

Yeni bir emek harcama ortamına başvurmadan ilkin önceki çalışan yorumlarını gözden geçirmek önemlidir. Hem iş ortamı hem de şirket hakkında informasyon veren bu yorumlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Genel olarak Aras Kargo çalışanı yorumları şu şekildedir…

Çalışanların bir çok, günlük tutarı ve emek harcama ortamını sever. Bilhassa yüksek tempolu çalışmaya uyum sağlayanlar emek harcama ortamından son aşama memnundur. Aras Kargo personelini mutlu eden bir öteki özellik de bayramlardır. Yorumların çoğunda hafta sonları ve resmi tatillerde çalışılmaması şirket hakkında pozitif bir değerlendirme sağlıyor. Şirkette işini iyi icra eden çalışanlar terfi etme fırsatına haizdir. Kariyer yapmak isteyenler bu özelliği pozitif değerlendirirler. Bazı şubeler sebebiyle emek harcama saatlerinin uzaması ve ara verilmemesi mevzusunda negatif yorumlar var. Sadece başta da belirttiğimiz şeklinde bu tamamen şubelerin yönetiminden meydana gelmektedir. Çalışanların bir çok yararlandıkları hakları pozitif değerlendirmektedir.

Aras Kargo Çalışanı Maaşları

Kargo şirketinde birçok değişik iş pozisyonu bulunmaktadır. Çalışanlar pozisyonlarına gore ücretlendirilir. Aras Kargo personel maaşları mevcut asgari tutara gore belirlenir. Şirket, personeline asgari ücretin üstünde net maaş vermektedir. Bu maaşa ek olarak yiyecek, yol ve ikramiye de verilmektedir. Ek olarak tatillerde yada fazla mesailerde çalışmak da maaşa ek olarak ödenen ücretler arasındadır.

Aras Kargo emek harcama koşulları Saat ve saatlere uygun olarak çalışan personel, maaşlarını her ay belirtilen günlerde alır. Şirketlerde ve şubelerde yarı zamanlı çalışanlar olduğu şeklinde tam zamanlı çalışanlar da bulunmaktadır. Bu yarı zamanlı çalışanlar, haftanın belirli günlerinde belirli saatlerde çalışmakta ve saatlik ücret almaktadır.

Okuyun: File Market Emek harcama Koşulları

Aras Kargo İş Müracaat Koşulları

Şirket içinde değişik pozisyonlarda emek harcama imkanları bulunmaktadır. Bu pozisyonlara müracaat yapabilmek için bazı genel şartların sağlanması gerekmektedir. Aras Kargo iş müracaat koşulları Genel olarak şu şekilde…

İş başvurusunda bulunacak her adayın 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Adamların askerlik hizmetini tamamlamaları gerekmektedir. Bu şart, istihdam edilecek pozisyona gore lisans yada ön lisans derecesi de olabilir. Adayların tablet, bilgisayar şeklinde teknolojik cihazlara iyi derecede hakim olmaları gerekmektedir. Kargonun teslim alınması, teslimi yada dağıtımı esnasında bu cihazlardan giriş-çıkış yapılması zorunludur. Dağıtımda vazife alacak personelin kullanacağı araçlara gore yeterlik sahibi olması gerekmektedir. Ek olarak tecrübe de gereklidir.

Aras Kargo ile çalışmak için başvurduğunuzda, pozisyonunuzla ilgili ek koşullar hakkında daha çok informasyon edinebilirsiniz. Genel olarak yukarıdaki şartları sağlıyorsanız iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aras Kargo İş Başvurusu

Ülke genelinde hizmet veren kargo şirketinde devamlı personel ihtiyacı bulunmaktadır. Bu gereksinimleri karşılamak için şirket, eden.net ve Kariyer.net sitelerinden destek almaktadır. Aras Kargo iş başvurusu Ilk olarak kendinize bir CV hazırlayın. Özgeçmişinize kişisel bilgilerinizi, hobilerinizi, yeteneklerinizi, eğitim ve deneyimlerinizi detaylı olarak eklemeye itina gösteriniz. Hazırladığınız bu CV’yi firmanın açık iş ilanlarına ilave ederek başvuruda bulunabilirsiniz.

Aras Kargo iş ilanlarına ulaşmak için eden.net yada Kariyer.net adreslerini ziyaret ediniz. Sitelere kayıtlı değilseniz, ilkin kaydolun. Arkasından Aras Kargo firmasının iş ilanlarını araştırın. Size en uygun iş ilanlarını belirlemek için seçenek filtreleme hususi durumunu kullanabilirsiniz. Size en uygun iş ilanlarını bulabilir ve başvurunuzu yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Ek olarak firmanın resmi internet adresinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için Aras Kargo’nun resmi internet sayfasında ‘Kariyer’ kısmına giriş yapın. ‘Aras olmak istiyor musun?’ Kısmına girerek firmanın iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. İş ilanları bu bölümde direkt paylaşılmaz. Bu sitelerdeki açık iş ilanlarını Eleman.net yada Kariyer.net’e tıklayarak görebilirsiniz. Sizler de bu siteler üstünden size uygun olan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Aras Kargo Genel Müdürlük İletişim

Kargo şirketi ile ilgili görüş, tavsiye ve taleplerinizi merkeze iletebilirsiniz. Aras Kargo merkez yazışma bilgilerinizdeki adres; Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, Aras Plaza No: 2 34820 Kavacık / Beykoz / İstanbul adresinde bulunmaktadır. Sesli aramalar için telefon 0 (216) 538 55 00 olarak verilmektedir. 0 (216) 538 56 52 numarası firmaya faks göndermek için kullanılmaktadır. Son olarak şirket ile ilgili talep, tavsiye yada şikayetlerin iletilmesi için davet merkezi numarası 444 25 52 olarak verilmektedir. Bu yazışma bilgilerini kullanarak şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Aras Kargo’da çalışmak isteyenlere tavsiyeler

Türkiye’de en fazlaca hizmet veren kargo şirketlerinden birinde çalışmak bir çok iş arayan için caziptir. Aras Kargo’da çalışmak isteyenlere tavsiyeler İşte şirkette uzun süre çalışmak isteyenlerin dikkat etmesi ihtiyaç duyulan bazı noktalar.

Alan kişi potansiyeli yüksek bir firmada çalışacağınız için çalışmalarınız yoğun olacaktır. Bundan dolayı, kendinizi süratli tempolu çalışmaya hazırlayın. Kurumsal bir şirket olduğundan kişisel hatalar şirket adına da zarar verecektir. Bu, çalışırken extra itina gerektirir.Aras Kargo emek harcama koşulları kariyer için elverişli. Değişik pozisyonlardaki işler hakkında informasyon ve tecrübe sahibi olarak sektörde iyi bir yere gelmek mümkündür. Hem satın alan ilişkilerinde hem de emek harcama ortamında güler yüzlü ve anlayışlı olmak, işteki başarınızı pozitif yönde etkileyecektir.

Aras Kargo emek harcama koşulları ve iş başvurusu ile ilgili detaylar aşağıdaki gibidir. Siz de bu firmanın bir parçası olmak için uygun pozisyonlara başvurabilirsiniz.

Yorum yapın