Amazon’da Ürün Satmak

Merhaba dostlar ilk olarak genel de yazılarımız da e-ticaret üstünde fazlaca duruyoruz ve bunun bir sebebi var ne olursa olsun üstünde durulmalıdır.Şimdi ise iyi mi yapacağımıza dair küçük bir bilgilendirme yapalım.

Aşamalar:

  1. Ürününüzü Amazon.com‘un envanter listesine ilave edin. Site bu süreçte sizi yönlendirecektir.
  2. Ürününüz için isabetli anahtar kelime saptaması yapın. Amazon’da mal satmak için, kullananların aramalarda kullanacağı kelimeleri kestirmeli ve bu tarz şeyleri anahtar kelime olarak girmelisiniz.
  3. Ürününüzün satılmasını bekleyin. Ürün satıldığında Amazon size bununla ilgili bilgilendirme yapmış olacaktır.
  4. Ürününüzü alım yapmış kişiye kargo ile ulaştırın.
  5. Alıcı onay verdiğinde, Amazon belirlediği komisyonu keser ve kalan tutarı hesabınıza yatırır.

Amazon Satış Planım Ne olmalı ?

Satıcı üyeliği esnasında Amazon size iki seçenek sunar. Bunlar Professional ve Indivudial şeklindedir kısaca Ustalaşmış ve Bireysel. Ustalaşmış hesapta sattığınız ürün sayısından bağımsız olarak aylık 39.99 USD durağan(durgun) ücret ödersiniz. Geniş bir ürün yelpazeniz var ise bu satış yöntemi fazlaca daha mantıklıdır. Bireysel hesapta ise herhangi bir abonelik tutarı yoktur lakin satış başı 0.99 USD komisyon ödersiniz. Son olarak ustalaşmış hesapta, satış ve kargolama ile ilgili çeşitli ayrıcalıklara haiz olacağınızı bilmekte yarar var. Peki bu ürünleri iyi mi kargolayacaksınız?

 

Amazon’da Mal Satmak İçin Kargolama Seçenekleri

Amazon.com’da satış yapmak ve kargolamak için tercih edebileceğiniz çeşitli kulvarlar var. Bu tarz şeyleri özetlemek gerekirse açıklarsak:

  • a) FBA: Bu yöntemde ürünlerinizin alıcıya ulaştırılması tamamen Amazon’a aittir. Amazon’dan satış yapmak için kargo sürecini dert etmeden ilerleyebilirsiniz. Bu seçeneğin ücretlendirilmesi işgal ettiğiniz depo alanına ve yaptığınız satışlara bakılırsa değişmektedir. FBA ile detaylı informasyon için buraya tıklayabilirsiniz.
  • b) Merchant Fulfill:  Amazon’da satış yapmak için bu yöntemi tercih ederseniz, FBA için ödediğiniz extra ücretlendirmeleri ödemezsiniz fakat taahüt ettiğiniz vakit içinde ürünü alıcıya kargolamak sizin sorumluluğunuzda olur.
  • c) Amazon Direct: Ürünlerinizi direkt olarak Amazon’a satarsınız ve Amazon.com’un tedarikçisi olmuş olursunuz. Böylece herhangi bir kargo süreci ile muhattap olmazsınız.

Amazona giriş bu şekilde dil seviyeniz ile orantılı değişmiş olur yalnız zaman içinde temel mantığı anlayabilirsiniz.Bu mevzuda piyasada eğitim veren firmalar ve şahıslar var ekimkaya şeklinde fakat siz yinede kendiniz öğrenmeye bakın hem paranız cebinizde durur hemde riskiniz azalır.

Şimdiden iyi emek harcamalar dostlar…

 

“Amazon’da Ürün Satmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın