Amazon’dan Para Kazanma Yolları 2023

amazondan para kazanmak İsterseniz önünüzde bir fazlaca seçenek var. Sadece Türkçe arama yaptığınızda bu seçeneklerden bir tek birkaçı karşınıza çıkacaktır. Oysa Amazon’dan para kazanmanın yolları Onlarca yöntem var. Türkçe kaynak sorununa çözüm bulmak için bu mevzuda detaylı bir araştırma yaptım. Hatta bu yöntemlerin birçoğunu tecrübe etme fırsatım bile oldu. Amazon’da para kazanmak için ABD’da yaşamak zorunda değilsiniz. Aslen Amazon Türkiye’de yeni faaliyete geçmiş olduğu için birçok avantajınız var.

Amazon'dan para kazanmanın yolları

Amazon’dan para kazanmanın yolları

Amazon’dan Para Kazanın Vergi levhasına ihtiyacım olup olmadığı hakkında bir sorunuz olabilir. Bu yöntemlerin bir çok için vergi mükellefi olmanıza gerek kalmamıştır. Vergi ödemek için tertipli bir gelirinizin olması gerekir. Doğal tecim yaptığınız ülkeye de bağlı. Amazon ABD ile Amazon Türkiye içinde farklar var. Bu mevzu hakkında daha detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Okumak: Amazon’dan para kazanmak haricinde değişik yöntemlerle gelir elde etmek istiyorsanız Yeni iş fikirleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Amazon’dan Para Kazanmanın Yolları

Amazon'dan Para Kazanmak

Amazon’dan Para Kazanmak

Amazon’dan para kazanmanın bilinmeyen yollarını sizler için aşağıda listeledik. Bu yöntemlerden size uygun olanı seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Güvenli olun tek bir alanda uzmanlaşmak size daha fazlaca kazandıracaktır.

1. Amazon Mekanik Türk

Amazon Mekanik Türk

Amazon Mekanik Türk

Amazon tarafınca mikro görevler için kurulmuş bir platformdur. mekanik türk Freelance olarak para kazanabilirsiniz. Freelancer, Fiverr.com, Upwork.com ve Bionluk.com’u duyduğunuzu varsayıyorum. MTurk sitesi de aynı mantığı izliyor. Doğal ki daha yaygın olarak sanal iş platformu ve sanal asistan hizmet pazarı olarak anılır. Veri girişi, düşünce anketleri, iadeler, vergi hesaplama, suni zeka, video denetimi, ürün testi şeklinde yarı zamanlı işleri bulabilirsiniz. Tüm bu işleri çevrimiçi olarak yürütebilirsiniz.

Amazon’dan para kazanmanın yolları Bunların içinde en rahat yöntem bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu platformu geliştirmeyi düşünen firmanın artık esnek kuralları var. Adının sonundaki “Türk” ifadesinin bir anlamı olup olmadığı bilinmiyor. Üye olarak sistem üstünden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2. Amazon Ürünleri ile Para Kazanın

Amazon Tüccarı

Amazon Merch – Amazon’dan Para Kazanmak

Esty’de Satış Daha ilkin bununla ilgili bir yazı paylaşmıştım. Etsy.com’un başarısından sonrasında Amazon Tüccarı adımlardan oluşan bir sistem geliştirdi. Bu sistem tamamen tasarımcılar içindir. Yaptığınız tasarımlar ile Merch üstünden para kazanmanız mümkün. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan bir tasarım oluşturmak yada hazır bir tasarım satın almak. Ondan sonra bu tasarımları Amazon Merch sistemine yükleyip t-shirt, şapka ve kapüşonlular için kullanıyorsunuz.

Mesela; Tasarımınızı beğendiğimi varsayıyorum. Tasarımınızı baskıya hazır bir t-shirt ile birleştirip sistem üstünden satın alıyorum. Tişört tutarları averaj 20$ civarında. Satın alma işleminden sonrasında bu 20 TL’nin 8 TL’si size komisyon olarak ödenir. Normal olarak bu sayı standart değil. Ürünlere ve satış modeline bakılırsa farklılıklar olabilir. Daha detaylı informasyon için siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

3. Amazon El Yapımı ile Kazanın

Amazon'dan para kazanmanın yolları

Amazon’dan para kazanmanın yolları

Gene Etsy sitesi için alternatif bir hizmettir. Sadece üyelik onayı birazcık zor. Ürünleri sizin yaptığınızı ve ürettiğinizi kanıtlamalısınız. Amazon El Yapımı hizmetinde satılan ürünler öteki ürünlere bakılırsa daha yüksek fiyatlıdır. Bu şekilde bir program tamamen zanaatkarları korumak için oluşturuldu. Doğal ki %15 komisyon ve 1 dolar müracaat tutarı düşündürücü. Öteki el yapımı ürünleri satabileceğiniz sitelerde bu oranlar daha düşüktür. Sadece geniş alan kişi kitlesi sizi avantajlı kılıyor. Ürün fiyatlarını yüksek tutsanız bile Amerikalı müşteriler ürününüzü incelemeden kolaylıkla satın alabilirler.

Okuyun: Para Kazanma Fikirleri

4. Kindle ile Para Kazanın

Amazon KindleBook

Amazon KindleBook

Kindle, Amazon’un e-kitap yayınlama hizmetidir. E-kitaplar Amazon’daki ürünlerin %30’u e-kitaptır. Kitap yazmaya hevesliyseniz ve İngilizce biliyorsanız bu yöntem tam size bakılırsa. Amazon’dan para kazanma şekilleri içinde en zahmetsizi diyebilirim. E-kitap yayınlayarak günde 150$ kazanabilirsiniz. Doğal ki kitabınız popüler olursa kazanacağınız miktar da artıyor. Amazon vasıtasıyla e-kitap yazmak için Amazon’a aittir Alan Yarat hizmeti kullanmanızı tavsiye ederim.

Kindle, Amazon tarafınca üretilen bir e-kitap okuyucusudur. Bu okuyucuların kitlesi için okuma paketleri oluşturulmuştur. Mesela; ayda 10 e-kitap aboneliği ile 9,99 dolar şeklinde. Okurlar kitabınızı okuma listelerine eklediklerinde buradan hisse alırsınız.

Okuyun: Yazı Yazarak Para Kazanma

5. Amazon FBA Yapmak

Amazon FBA'yı yapmak

Amazon FBA Yapmak – Amazon’dan Para Kazanmak

Amazon kullanıcılarının satın almış olduğu ürünleri süratli bir halde teslim etmek Amazon Lojistik özelliği aktive etti. FBA ile satıcılar ürünlerini toplu olarak Amazon deposuna gönderir. Amazon deposuna gönderilen bu ürünler şirket tarafınca satışa gösterilmekte ve sevk edilmektedir. 95 milyon prime müşterisi olan Amazon için bu özellik oldukça işlevsel. Müşterinin talebine bağlı olarak Pazar günü kargo ve 2 saat içinde kargo şeklinde seçenekler sunulmaktadır. Bir satıcıysanız, bu hizmet sizin için fazlaca anlamlıdır.

Şimdi Türkiye’de iyi mi yapıldığını görelim. Türk FBA satıcıları ürünleri Çinli Alibaba.com sitesinden satın alıyor ve direkt Amazon deposuna gönderiyor. Bu şekilde üretilen ürünler uygun fiyata averaj %40 kar ile satışa sunulmaktadır. Doğru ürünü seçerseniz para kazanabileceğiniz bir yöntemdir. Daha detaylı informasyon için Amazon’da satış yapmak Yazımı okumanızı tavsiye ederim.

6. Amazon ile Dropshipping

Amazon stoksuz satış

Amazon stoksuz satış

Amazon’dan para kazanma yolları içinde vatanımızda en fazlaca kullanılan yöntemdir. Bunun sebebi maliyetinin öteki yöntemlere bakılırsa daha düşük olmasıdır. Amazon ABD mağazasındaki ürünler Kanada mağazasından daha uygun fiyatlı. ABD’da alıcı hesabı, Kanada’da satıcı hesabı açarak para kazanabilirsiniz. Kanada’da yayınladığınız ürünler sipariş ulaştığında ABD’daki hesabınızla ürünü satın alıp Kanada’daki müşteriye gönderirsiniz. Aradaki kazanç sizin olacaktır.

Sadece dropshipping yöntemini önermiyorum. Doğal ki Amazon bu yöntemi önermiyor. Bundan dolayı hesaplar devamlı olarak “askıya alınma” durumu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunun sebebi, ürünün teslim alınması ile müşteriye gönderilmesi içinde geçen trafik sebebiyle ürünün müşteriye geç ulaşmasıdır. Yada satıcı yüzünden Kanada’daki alıcıya karşı utangaç olabilirsiniz. Bu nedenlerle hesabınız askıya alındığında tüm emekleriniz boşa gitmiş olur.

Okuyun: Bağlı Firmalar

7. Amazon Associates İş Ortağı

Amazon İş Ortağı

Amazon İş Ortağı

Amazon’dan para kazanma yolları içinde en iyi yöntem bulunduğunu düşünüyorum. Dünyada bu yöntemle iyi kazançlar elde etmiş binlerce insan var. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan Amazon’da satılan ürünlerin satış linkini paylaşmak. Paylaştığınız bağlantılar üstünden yaptığınız alışverişlerden %4 ile %10 içinde komisyon kazanırsınız. Amazon Ortakları Affiliate Pazarlama şu anda Türkiye için etken değil. Sadece bu hizmetin kısa sürede etken olacağını kariyer duyurularından görebilirsiniz.

Sadece size tavsiyem, eğer İngilizce bilginiz var ise ABD’daki ortaklık programına katılmanız olacaktır. Türkiye’de satılan ürünlerle ABD’da satılan ürünler içinde büyük fiyat farkı var. Bu fiyat farkı daha çok kazanmanızı elde edecektir. Mesela; 60 dolarlık bir ürünün satış bağlantısını paylaştınız. Paylaşmış olduğunuz bağlantı üstünden siteye giriş icra eden alan kişi 60 dolarlık saati değil 4000 bin dolarlık saati satın almış. 4000 doların üstünde komisyon kazanacaksınız. Anlattığım bu saat örneği gerçek yaşamdan bir örnektir. Bağlı firmalar İş ortaklığı yapabileceğiniz öteki firmaların listesine de bu yazıdan bakabilirsiniz.

8. Amazon’da Kariyer Oluşturun

Amazon'da Kariyer Yapmak

Amazon’da Kariyer Oluşturun

Becerilerinize bakılırsa Amazon’da iş bulmanız mümkün. Türkiye’de yeni faaliyete geçmiş olduğu için devamlı olarak değişik pozisyonlarda ilanlar yayınlanmaktadır. Bu ilanlar içinde ambar memuru, yazılımcı, kurye, bağlı müessese yetkilisi ve ofis çalışanı şeklinde ilanları görmek mümkündür. Amazon kariyeri İşe kabul edilmek için detaylı bir CV oluşturmanız gerekmektedir. Normal olarak bu CV’yi oluştururken düzgüsel kariyer sitelerinde yaptıklarınızın ötesine geçmenize gerek yok. Sonuçta Amazon’un insan kaynakları sorumlusu bir Türk. İş başvurunuz kabul edilirse kendinizi talihli hissedebilirsiniz. Şirket ABD merkezli olduğundan bazı avantajlarınız olacaktır.

Okuyun: Evden Para Kazandıran İşler

9. Amazon Flex ile Para Kazanın

Amazon Esnek Sistemi

Amazon Esnek Sistemi

Kargoları tek tek teslim etmenizi elde eden bir amazon hizmetidir. Şu anda vatanımızda faaliyete geçmemiştir. Sadece, ABD’daki öğrenciler için fazlaca popüler bir gelir deposudur. Ürün sizin tarafınızdan Amazon deposundan alınır ve müşteriye teslim edilir. Saatte averaj 18 ila 25 dolar kazanıyorsunuz. Amazon esnek Türkiye’ye ulaşınca saat ücretleri eskisi şeklinde olmayacak. Sadece düzgüsel asgari ücretten daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Mesela; Bu hizmetin bir benzeri olan Glovo da kısa sürede Türkiye pazarına girmiştir. Glovo, yiyecekleri ve kurye hizmetlerini bireysel olarak teslim etmenize olanak tanır. Glovo ile saat başı ve gönderi başı 12 TL kazanabilirsiniz. Daha detaylı informasyon için Glovo ile para kazanın Yazımı okuyabilirsiniz.

10. Amazon Kurs Eğitmeni Olun

Amazon Eğitimcisi Olun

Amazon Eğitimcisi Olun

amazondan para kazanmak İngilizce bilmenize gerek yok. Zira vatanımızda İngilizce bilmeyen ve Amazon eğitimleriyle para kazanan binlerce insan var. Amazon mevzusunda uzmansanız, eğitimci olabilirsiniz. Ya da eğitim videoları hazırlayıp bu parayı kazanabilirsiniz. Amazon eğitimleri minimum 200 dolardan süregelen fiyatlarla online olarak satılmaktadır. İngilizce bilmeyen ve Türkçe kaynak problemi yaşayanlar bu eğitimleri almalıdır. İngilizce biliyorsanız bu mevzuda destek olabilir ve Amazon’da para kazanabilirsiniz. Google AdWords’te araştırma yaptığınızda Amazon’dan iyi mi para kazanılır Araştırma icra eden on binlerce kişinin listesini görmek mümkün. Amazon’da uzmanlaşmak için firmanın bireysel eğitimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Amazon’dan Para Kazanmanın Yolları” başlıklı yazının sonuna geldik. Herhangi bir sorunuz var ise, yorum bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın