Altın Arbitrajı Yaparak Dolar Kazanma Yöntemi

Ilk olarak her insana merhaba. Sizlere Aylık düşük bir yatırımla iyi mi 1000$ ve üstünde gelir elde ettiğimi (Yatırımınıza bağlı) anlatacağım. İnternetten para kazanma, ek gelir elde etme ya da kazanç sağlama şeklinde amaçlarınız olabilir. Sizlerle aynı amaçlara haiz birisi olarak bugüne dek çalışmalarımın karşılığını iyi mi aldığımı  A’dan Z’ye anlatıyorum. Anlattığım dolar kazanma yöntemini okumak, uygulamak ya da yatırım yapmak tamamen size bağlı.

Bu yöntem herhangi bir kumar ya da talih oyunu değildir. Yazı içinde bahsettiğim yöntemi uyguladığınız taktirde 500$ sermayeyle bile günlük 50$ ve üstünde kazanç sağlayabilirsiniz. Doğal olarak ne kadar ana para koyarsanız, kazanacağınız para da aynı oranda artacaktır.

 

Peki 500$ Ana para ile Günlük 50$ Kazandıran Yöntem Ne?

Para kazanmak için Türk Lirası yerine dolar ile gelir elde etmemiz gerekiyor. Doğal olarak bu geliri sağlamak için Güvence Kazanç sağlayacak yöntemlere ihtiyacımız var.

Tarih süresince güvence yatırım aracı olarak görülen ALTIN (XAU) yapılacak işlemlerde minimum risk ile dolar kazanmamızı elde edecektir.

Son 1 yıl içinde Altında haftalık ya da aylık olarak 40 Dolarlık düşüş ya da muhteşem durumları sayarsak 150 USD’lik düşüş ya da yükseliş yaşanmıştır. Iyi mi doğrusu dediğinizi duyar gibiyim. Aşağıda Altının 1 senelik grafiğini sizlerle paylaşıyorum. Bu grafik  ONS Altın – Dolar grafiğidir.

Altın Grafik

Grafikte görüldüğü suretiyle son 1 yılda Altın en fazla 2080 $ (Rusya – Ukrayna savaşı), En düşük ise 1760 $ ( FED Faiz artışı) olmuştur. Bu uç noktalarında haricinde devamlı 1800 Dolar ile 1880 Dolar içinde gel gitleri olmaktadır.

Hatta bu durum  son 2 yıl için bile geçerli olmuştur diyebiliriz. Şu demek oluyor ki Bitcoin, Türk Lirası ya da Değişik emtialar şeklinde %20’nin üstünde düşüş ya da yükseliş şeklinde para kaybedilmesine niçin olacak riskli bir durum yaşanmamıştır.

 

Peki Para Kazanacağımız Can Alıcı Nokta Neresi?

Altın son 6 ayda, 56 kere 1800’lü fiyatlardan 40 dolar aşağıya ya da yukarıya çıktı. Enflasyon açıklamaları, işsizlik sayıları, ziraat dışı istihdam oranları şeklinde veriler altının 40-50 dolar yukarı ya da aşağı doğru hareket etmesini elde etmiştir.

Altın Hareket Grafiği

Her bir mum çubuk, iniş ve çıkışları göstermektedir. Grafik size yapancı gelebilir. Sadece öğrenmeniz en fazla 5 dakikanızı alacaktır.

Londra Borsalarında ve Wall Street’de bir oldukca yatırımcının yapmış olduğu şeklinde Altın düşerken alıp, yükselirken satmak ya da Altın yüksekken, düşeceği yönünde tahmin yaparak para kazanmak ana gelir kaynağımız olacak.

 

Peki tüm süreç bu kadar kolay mi?

Hem evet hem hayır. Ilk olarak ONS cinsinden altın alabilmek için güvenilir bir platforma ihtiyacınız var. Türkiye’de Bankalar ya da aracı kurumlar ile meydana getirilen bu işlemlerde ya para alt limiti ya da işlem limitleri mevcut. Ek olarak komisyonlarda oldukça yüksek.

Tüm bu işlemleri düşük komisyonlar yapabileceğiniz, 45 Milyar Dolar Piyasa değerine haiz ve dünyada en oldukca kullanılan 2. Borsa olan FTX platformu biçilmiş bir kaftan. (Bununla beraber 1. olan Binance‘in ortak olduğu Borsa). Bu platform üstünden hafta içi ya da hafta sonu fark etmeksizin Altını ONS cinsinden satın alabilirsiniz. Üstelik 10 Dolarla bile işlem yapmanız mümkün. Doğal olarak aslolan dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan kısım burası değil.

100$, 500$, 1000$ yada değişik miktar yatırımla ALTIN alıp satarak para kazanmak için kaldıraçlı işlem yapmamız gerekiyor. Şu demek oluyor ki FTX borsasının bizlere sunmuş olduğu paramızın 5, 10 ve  20 katına kadar işlem yapma olanağını değerlendireceğiz. Iyi mi doğrusu?

 

ALTIN ile Kaldıraçlı İşlemler

Mesela; 100 $ yatırım ile ONS altın alacağımızı varsayalım. Bunun için 20 Kaldıraç oranını seçtik ve karşılığında Borsa paramızı 100 $ * 20 = 2000 USD  olarak kullanma şansını bizlere verdi.

### 2000 USD ile 1800 Dolardan 2000 / 1800 =  1,11 ONS altın aldığımızı varsayalım.

 

Seçenek 1 : Altın % 3 arttı ve 1 ONS Altın 1854 USD oldu diyelim.

* Sizin paranız  ise 20 Kaldıraç oranı ile 1,11 ONS altın aldığınız için 1,11 ONS  X 1854 USD = 2058 USD oldu.

Şu demek oluyor ki 2000 Doları, 2058  USD yapmış oldunuz. Özetle 100 USD karşılığın 58$ para kazandınız. ( Gün içinde 100 USD yerine 500 $ ya da 1000$ yatırarak bu şekilde oldukca kazanıyorum diyebilirim)

 

Seçenek 2: Altın %3 Düştü ve 1 Ons Altın 1746 Dolara kadar geriledi diyelim.

*Sizin paranız ise 20 Kaldıraç oranı ile 1,11 ONS Altın aldığınız için 1,11 ONS X 1746 USD = 1938 USD oldu.

Şu demek oluyor ki 2000 USD olan parayı 1938 USD’ye düşürdünüz. Buradaki 2000- 1938 = 62 $ olan zarar sizin ana paranız olan 100 USD’den gider. Özetle 100 USD olan paradan 38 USD kalmış olur. Doğal olarak yine yükselmesi durumunda paranız geri gelmiş hatta artmış olur.

 

Sual 1 : Niçin borsa paranın 20 Katına kadar oynama imkanı veriyor?

Burada FTX platformunun  kazanılmış olduğu ya da kaybetmiş olduğu bir şey yok. Siz isteğinize bakılırsa paranızın 5 katı, 10 ya da 20 katı ile oynayabilirsiniz. Yukarıda yer edinen Seçenek 2’de olan durumda ALTIN %5 düşse paranızın tamamını yitirmiş olmuş olursunuz. Şu demek oluyor ki koyduğunuz ana para kadar sorumlusunuz.

 

Sual 2: Güvence Olan kısım bunun neresinde?

20 kaldıraç ile işlem yapma durumunu yalnız örnek olarak anlattım. Kişisel olarak genellik 3, 5 Kaldıraç ya da 10 kaldıraçla işlem yapıyorum. Kaldıraç oranı ne kadar artarsa riskte o denli artar. Bu durumu size şu şekilde aktarayım.

20 Kaldıraç oranı ile  %100 / 20 =  5   >> Şu demek oluyor ki %5 kayıpta yatırdığınız para gider.

10 Kaldıraç Oranı ile %100 / 10 = 10  >> Şu demek oluyor ki % 10 kayıpta yatırdığınız para gider.

5 Kaldıraç Oranı ile % 100/ 5 = 20 >> Şu demek oluyor ki % 20 Kayıpta yatırdığınız para gider.

3 Kaldıraç Oranı ile % 100 / 3 = 33 >> Şu demek oluyor ki %33 Kayıpta yatırdığınız para gider.

 

Altın Son 1 yılda anlık olarak %20 ya da %10 yükselmedi. Bu yüzden 5 kaldıraç oranı ya da 10 kaldıraç oranı ile işlem yapmış olup düşük risk alıyorum. Bu kaldıraç oranlarını ise bununla birlikte kaç kat kazanacağınızı hesaplamak için de kullanabilirsiniz.

Mesela; Kaldıraçlı işlem yapmasanız 100 USD ile yalnız  1800 Dolardan 0.05 ONS altın alabilirsiniz. %10 artış yaşansa 100 USD ile yalnız 10 USD kâr elde edersiniz. Sadece;

5 kaldıraç oranı ile 5 kat doğrusu 50 USD kar edersiniz.

10 Kaldıraç oranı ile 10 kat doğrusu 100 USD kar edersiniz.

20 Kaldıraç oranı ile 20 kat doğrusu 200 USD kar edersiniz.

 

Not: FTX borsasında gün içinde alım satımların yoğunluğu sebebi ile Altının 40 USD yukarı ya da aşağı indiğini bir oldukca kez görebilirsiniz. Bu durum bizim için büyük bir avantajdır.

Not 2: Kaldıraçlı işlemlerde ALTIN düşerken de para kazanabilirsiniz. Yeter ki düşeceğini ya da yükseleceğini doğru tahmin edin. Bu şekilde çift işlem açıp, hem düşerken hem de çıkarken aynı anda para kazanabilirsiniz. Yazı sonunda tüm bilgileri anlattım.

Not 3 : FTX Borsasında ONS Altın / USD kuru için PAXGold ve XAUT şeklinde simgeler kullanılır. Bu PAXGOLD ve XAUT’Yi Altına endekslenmiş olan dijital para birimidir. Bu yüzden 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Ek olarak alım ve satımlar yoğun olduğundan gün içinde bir oldukca kez para kazandıracak olan iniş ve çıkışları görebilirsiniz.

Şimdi  ONS Altın ve Dolar içinde yaşanmış olan iniş ve çıkış ile iyi mi para kazanacağımızı resimli olarak inceleyelim.

 

1. FTX Borsasına Üye Olun

FTX Borsasına gittiğinizde, karşınıza aşağıdaki şeklinde bir ekran çıkacaktır. 2 kere e-posta adresini girip, altına da ünlem, sayı, tire şeklinde hususi karakter içeren bir gizyazı girip, ‘Kayıt Ol‘ butonuna tıkladığınızda üyeliğiniz gerçekleştirilecektir.

FTX Üye

Not: Bu aşamada mesele yaşıyorsanız, büyük olasılıkla şifrenizin güvenliği kafi değildir. Bunun için büyük harf/ufak harf, sayı ve işaret kullanınız.

 

2- Kimlik Bilgilerinizi Giriniz

Kayıt olduktan sonrasında karşınıza size ilişik olan detayları girmeniz için bir ekran çıkacaktır. Bu detayları girmek ve kimliğinizi doğrulamanız zorunludur. Güvenli bir borsada işlem yapmak istiyorsanız, bu bilgiler koşul. Yasadışı işlemlerin önüne geçmek ve devletler ile mesele yaşamamak adına borsalar tarafınca atılmış bir adımdır.

Yasal Bilgiler

İleride bir mesele yaşamamak adına, sizden istenilen tüm detayları doğru bir halde giriniz. Informasyon girişi sonrasında gönder tuşuna bastığınızda sizden kimlik doğrulaması yapmanızı isteyecektir. Kimlik doğrulaması için kimlik fotoğrafını göndermeniz istenebilir. Türkiye’de yasal bir temsilciliği bulunan FTX borsası için bu durum endişelendirici değildir. Tüm istenen hesap doğrulama adımını tamamladıktan sonrasında borsa üstünde istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

 

3- FTX Platformuna Para Yatırma Aşaması

Bu platforma para yatırmanızın oldukca uygun bir yöntemi mevcut.

Bu yöntemi  tüm bilgileri ile resimli ve videolu bir halde sizlere anlattım. ONS Altın ve Dolar içinde yaşanmış olan oynaklık ile para kazanmak için paranızı borsaya en uygun USDT (Dijital Para Birimi) ile aktarabilirsiniz. Bu yöntem ile oldukca FTX borsasına 10$ bile yatırabilirsiniz.

 

Not:  FTX platformuna yabancı olduğunuzu biliyorum. Güvenli olun bu platformu kullanmak Feysbuk’u kullanmaktan daha kolay. İnternette bunun üstüne yüzlerce yazı ve video bulabilirsiniz. Sadece 30 dakikalık bir kurcalama sonunda tüm sorularınızın yanıtını kendiniz bulabilirsiniz.

 

4- Şimdi Para Kazanma Sürecine Geçebiliriz.

Hesabınıza para aktardıktan sonrasında arama kısmına aşağıda olduğu şeklinde XAUT yazıp >> XAUT / PERP (Kaldıraçlı İşlemler) yazan seçeneğe tıklayın. PERP herhangi bir para biriminin kaldıraçlı olarak işlem yapılabileceğini ifade eder. Bu kısma takılmadan, ilgili seçeneği işaretlediğinizde, karşınıza aşağıdaki şeklinde bir ekran çıkacak.

XAUT PERP EKRANI

Yukarıdaki ekran daha ilkin işlem yapmadıysanız, size yabancı gelebilir. Sadece asla endişelenmeyin. Yalnız 3 kısmı kullanarak işlem yapacaksınız. Ek olarak unutmayınız ki FTX borsası kullanım kolaylığı açısından en iyi platform seçilmiştir. Yazı içinde tüm bilgileri size aktaracağım.

 

Kaldıraç Oranını Ayarlama

Tüm işlemleri yukarıda paylaşmış olduğum mevcut ekran üstünden yapacağız. Sadece platforma USDT yatırdıktan sonrasında ilk olarak sağ alt bölümde kaldıraç oranını ayarlamalıyız. Kaldıraç oranı ne kadar düşük olursa, riskiniz de o oranda azalacaktır. Ben aşağıdaki şeklinde 5x ya da maksimum 10x yapmayı yeğliyorum.

FTX Kaldıraç Oranı Ayarlama 1

Yukarıdaki ekranda görüldüğü şeklinde paranızın 2 katı ile 20 katı içinde işlem yapabilirsiniz. Mesela; 100 USD yatırdıysanız 5X yaparak, paranızı 500 USD olarak kullanabilirsiniz. Şu demek oluyor ki bu rakamın yalnız 250 USD’si ile altın alma işlemi yapmış olup, 250 USD’yi de daha düşük bir fiyattan alım yapmak için bekletebilirsiniz.

 

XAUT – PERP (altın) Satın Al ve Sat

Altın ile kaldıraçlı işlemler yapabilmek için PERP Satın Al ya da PERP Sat butonunu kullanmanız gerekiyor. PERP (PERPETUAL) doğrusu kaldıraçlı işlemler anlamına gelmektedir. Bir emtianın değerinin yükseleceğini düşünüyorsanız PERP Satın Al butonunu kullanırsınız. Eğer düşeceği yönde tahminde bulunacaksanız PERP Sat Butonu ilgilenmeniz ihtiyaç duyulan kısım. Şimdi ikisini de detaylı olacak inceleyelim.

 

XAUT PERP SATIN AL

Altının fiyatının yükseleceğini düşünüyorsanız aşağıdaki şeklinde PERP Satın Al bölümünü kullanmanız gerekiyor. Bu kısım varsayılan olarak XAUT – PERP (Kaldıraçlı İşlemler) ekranında açık olarak aşağıdaki şeklinde karşınıza çıkar.

Perp Satın Al ve Perp Sat

Fiyat: Altının anlık olarak ONS olarak satılmış olduğu değerdir. İsteğe bakılırsa 1835 Dolar yerine 1815 Dolardan satın al diye bu bölümden komut verebilirsiniz. Yalnız rakamı değiştirmeniz yeterlidir.

Miktar XAUT: Çoğu zaman bu kısmı kullanmıyorum. Satın alma işlemi yapacağım süre USD cinsinden kıymeti giriyorum. FTX Platformu da ne kaç ONS atın Alacağımı otomatikman karşıma çıkarıyor.

Miktar USD: Satın alma yaparken kaç dolarlık alacağınızı bu kısımdan girmenizi öneriyorum. Mesela; 1000 USD yazdığınız süre karşınıza otomatikman kaç ONS altın alabileceğiniz “Miktar XAUT” kısmında yazacaktır.

Yalnız Azalan, Post, İOC : Bu kısımların ne işe yaradığını bilsem de, hiçbir süre kullanmadım. Detaylarını öğrenmek istiyorsanız, bu mevzuda çekilmiş yüzlerce video var. Herhangi bir işaretleme yapmadan kullanabilirsiniz.

Buyruk Tipi: Varsayılan olarak “Limit” komut tipini kullanıyorum. Şu demek oluyor ki kaç USD’den altın almak istediğimi kendim yazıyorum. “Market Emrini” seçerseniz otomatikman anlık fiyatın 2 dolar üstüne size satış yapmış olacaktır. Kaldıraçlı işlemler yaptığınız için 2 USD bile sizin için mühim olmalıdır.

 

Şimdi PERP XAUT (Altın ) Satın AL örneğini yapalım.

Başlangıç aşamasında 100 USD yatırdım ve 10X ( 10 Katı) Kaldıraç oranı ile Altın satın alacağım. Aşağıdaki resimde olduğu şeklinde miktar kısmına 1000 USD yazıp, 1850 Dolardan 0,54 ONS altın alış emri giriyorum.

XAUT SATIN AL ÖRNEK

Altın satın alma emrim gerçekleşti ve yalnız 100 USD ile 0.54 (Yarım ONS Sayılır) Atın alımı yaptım. Doğal olarak XAUT – PERP Satın AL (Yeşil)

seçeneğini seçtiğim için yükseleceğini tahmin ettiğimi belirttim. Bu noktadan sonrasında yükseldiği taktirde kazancım 10 kat artmış olacak.

 

1. Varyasyon: Altın % 2 Kıymet kazanmıştır doğrusu terfi etti diyelim.

Bu durumda 1 ONS Altın = 1887 USD Olur.

Bu aşamada FTX Platformu sizin kârınızı ya da kaybınızı otomatik hesaplar. Sadece siz bunu direk 1000 USD üstünden %2 alarak hesaplayabilirsiniz.

1000 USD X %2 = 20 $

Şu demek oluyor ki yalnız %2’lik bir yükselişle 100 USD karşılığında 20 Dolar kazanmış oldunuz. Eğer 1000 USD ile 10X kaldıraç işlemli olarak bu işlemi yapsaydınız 200 USD kâr elde etmiş olacaktınız.

 

2.Varyasyon: Altın %2 Kıymet yitirdi diyelim.

Tahminimiz tutmadığı süre sistem kaç dolar zarar ettiğimizi otomatikman bizlere gösterir. Pozisyonumuzu kapatmadığımız sürece bu zarar başlangıçta yatırdığımız para kadar devam eder. Şu demek oluyor ki 100 USD’ye kadar zarar etme imkanımız var. 10 Kaldıraç olduğundan %10 zarar etme, 5 kaldıraç olduğunda ise %20 zarar etme şansımız var.

Altın %2 kıymet kaybederse 1 ONS Fiyatı = 1813 USD Olur.

Doğal olarak gene ONS cinsinden hesaplamak yerine direkt 1000 USD üstünden hesaplayabiliriz.

1000 X %2 = 20 USD anlık zarar etmiş gözükeceğiz. Doğal olarak pozisyonunuzu kapatmayıp, yükselmesini ya da mevcut konuma dönmesini beklemelisiniz.

 

XAUT PERP (ALTIN) SAT 

Kaldıraçlı işlemlerde bir emtia fikir de para kazanabiliriz. Eğer Altının fiyatının düşeceğini düşünüyorsanız aşağıdaki şeklinde XAUT PERP Sat bölümünü kullanmanız gerekiyor. Satın Aldığınız fiyattan itibaren düşeceği yönünde komut vermiş olmuş olursunuz.

XAUT PERP SAT

Gene 100 USD’yi 10 Kaldıraç oranı ile ayarlayıp, 1000 USD ile  0.54 ONS Altınlık Düşüş yönünde pozisyon açalım. Bu kısım çoğu zaman kaldıraçlı işlemlerle tanışmamış olan kişiler tarafınca anlaşılmamaktadır. Sadece tüm bilgilerin zaman içinde aklınızda yer edineceğinden güvenilir olabilirsiniz. Siz yalnız Yüzdelik düşüşlerde kazancınızı hesaplayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

1. Varyasyon : Altın %3 Kıymet Yitirdi ve 1794’e düştü diyelim.

Siz düşeceği yönde tahminde bulunduğunuz için kazanacaksınız. Doğal olarak sistem kazancınızı otomatikman hesaplayacaktır. Sadece siz ne kadar kazanacağınızı tahmini olarak bilmek için 1000 USD üstünden hesap yapabilirsiniz.

1000 USD X %3 = 30 USD

Başlangıç aşamasında yalnız 100 USD ile düşüş yönünde komut verdiğiniz için 30 USD kazanmış oldunuz. Eğer 500 USD ile bu işlemi açmış olsaydınız ( 500 x 10X kaldıraç = 5000) kazancınız 150 USD olacaktı.

 

2. Varyasyon: Altın %3 Kıymet Kazanmıştır ve 1905 USD oldu.

Siz düşeceği yönünde tahmin yaptığınız için kaybeden taraf olacaksınız. Şu demek oluyor ki başlangıç aşamasında yatırmış olduğunuz 100 USD -30 USD zarar ile 70 USD’ye düşecektir.

 

Mevcut Pozisyonlar Kısmı

Sizlere yaptığınız kazancı FTX Platformu otomatikman hesaplıyor demiştim. Hem kazancınız, hem pozisyon girişi tutarı ve tüm bilgiler Aynı sayfada alt bölümde yer verilmiştir.

Mevcut Pozisyonlar Bölümü

Market: Hangi işlem çiftleri ile pozisyon açtığınızı yazar. Mesela; XAUT – USD şeklinde. Eğer kaldıraçlı işlemleri Bitcoin ve USD içinde yapsaydınız BTC-USD yazacaktı.

Taraf: Yükseleceğini mi yoksa düşeceğini mi tahmin ettiniz. Bu bölümde Yeşil renkle LONG yazması yükseleceği yönünde tahminde bulunduğunuzu gösterir. Eğer Kırmızı renkle SHORT yazarsa satış yönünde işlem açtığınızı ifade eder.

Pozisyon Büyüklüğü: Altın ONS cinsinden ne kadarlık pozisyon açtığınızı yazar.

Kavramsal Boyut: Dolar cinsinden ne kadarlık pozisyon açtığınızı yazar.

Tahmini Likidasyon Fiyatı: Mevcut fiyat ne kadara düşerse tüm paranızı kaybedersiniz? Eğer Altının yükseleceği yönünde tahminde bulunduysanız, ALTIN’ın düşebileceği dip fiyat burada yazar. Eğer Altının Düşeceği yönünden tahminde bulunursanız, ALTIN en yüksek ne kadara çıkarsa tüm paranızı kaybedeceğiniz burada yazar.

Mark Fiyatı: Anlık Altının ONS fiyatını gösterir.

Kar/Zarar: Mevcut pozisyon için anlık kar ve zararınızı buradan görebilirsiniz.

Başa Baş Fiyatı: Anlık olarak pozisyona girdiğiniz fiyatı buradan görebilirsiniz.

 

Buyruk Defteri Kısmı

Bizim şeklinde ALTIN alım satımı meydana getiren yüzlerce yatırımcı mevcut. Bu yatırımcıların hangi fiyatlardan komut verdiğini aşağıdaki ekrandan görebilirsiniz. Ne işinize yarayabilir? Eğer anlık al sat yapıyorsanız, herhangi bir fiyattan büyük bir satın alma emri girilmiş mi diye bakabilirsiniz. Eğer yüksek bir komut tutarı var ise siz onun bir alt ya da üst kısmında komut vererek, pozisyonun açılmasını sağlayabilirsiniz.

Emir Defteri FTX

 

Son İşlemler Kısmı

Son olarak alım ve satım meydana getirilen rakamı burada görebilirsiniz. Eğer süratli fiyat girişi yapacaksanız  buradaki son fiyata tıklamanız yeterlidir. Sadece çoğu zaman elle girmenizi tavsiye ederim.

Son İşlemleri FTX Bölümü

Sizlere anlatacaklarımın sonuna geldik. Bu yöntemle son 1 senedir düşük bir yatırımla aylık 1000$ üstü gelir elde ediyorum. Ana para tutarını arttırdığım sürece daha oldukca kazanacağımı biliyorum. Sadece yitirme ihtimali %2 bile olsa daima vardır. Bu yüzden risk almadan, gözden çıkarabileceğiniz rakamlar ile yatırım yapmalısınız.

Ek olarak her şeyi aniden anlamayı ya da öğrenmeyi beklemeyin. Platform üstünden binlerce kişinin bu işlemlerle para kazandığını görebilirsiniz. Bu yüzden kendinize süre tanıyıp, Youtube üstünde videolar izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir mevzuda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın