Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2023

Teknolojik gelişmeler sınırları kaldırırken ticarete yeni boyutlar getirdi. Artık tecim yapmak için fizyolojik bir alana ihtiyacımız yok. E-ticaret sitelerinin hem sayısının hem de popülaritesinin artması nerede ise herkesi satıcı haline getirdi. 2022 tecim yaparak para kazanmak Bununla birlikte senenin en oldukça arananları arasındaydı. Ne alayım ne satayım diyenlere destek sağlayacak ürün ve siteleri listeledik.

Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Tecim Yaparak Para Kazanmak

Bugün, evinizden çıkmadan al ve sat Ve para kazanmak oldukça kolaydır. Bunu temel geçim deposu olarak yada ek bir iş olarak yapabilirsiniz. Bu işten kazanacağınız para miktarı, ayıracağınız zaman içinde direkt ilişkilidir.

Alım satımın temel mantığı, ucuz ürünleri alıp doğru fiyattan satarak kar elde etmektir. Unutma, tecim yaparak para kazanmak Ürünü iyi mi pazarladığınız, fiyatı kadar önemlidir. Bu noktayı atlarsanız, ürünleri ne kadar ucuz olursa olsun tutabilirsiniz. Bu aşamada işe başlamadan ilkin kesinlikle pazarlama stratejileri mevzusunda araştırma yapmalısınız. Satın almak ve satmak için tecim fikirleri Evvelde bir sıralama hazırlamak başarı şansınızı artıracaktır.

Okumak: Alıp satarak para kazanmak haricinde değişik fikirler edinmek istiyorsanız 115+ Yeni İş Fikri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Alış ve Satış Yapmak

Tecim Bakanlığı’nın verilerine bakılırsa Türkiye’de e-ticaret hacmi 2021’de %69 artarak 381,5 milyar TL’ye ulaştı. Mevcut koşullarda artışın 2022 senesinde da devam etmesi kaçınılmazdır.

Bunun benzer biçimde, çevrimiçi al ve sat Hepimiz için mühim bir gelir deposu haline geldi. Ürünler kadar hizmetler de ticarete mevzu olmuştur. Organik olarak e-ticaretten hisse almak isteyenlerin sayısı da arttı.

sen de tecim yaparak para kazanmak Isterseniz sizler için hazırlamış olduğumuz bu makaleyi dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Ne Alabilir ve Satabilirim?

Ticaretin altın kuralı devamlılıktır. Devamlı bir para akışının sağlanması, doğru ürünü doğru hedef kitleyle buluşturabilmeyi gerektirir.

Doğru ürün, belirlediğiniz hedef kesime uygun üründür. Hedef kitleniz milyonlarca ise, aslına bakarsanız en oldukça satan ürünü daha uygun koşullarla satmalısınız. Bu ürünler temel harcama kalemleri içinde yer almalıdır. Şu demek oluyor ki zorunluluk ürünleri olmalıdır. Bu strateji, ürünleri toptan alıp satarak sürümden kazanmanıza olanak tanır.

Hedef kitleniz daha seçici bir grup ise daha ender ürünleri tercih etmelisiniz. Mesela el yapımı ürünler, organik ürünler bu kategoriye girebilir. Bu ürünler zorunluluktan oldukça zevk ürünleridir. Bu durumda daha sınırı olan bir satış yapar; sadece yüksek kar marjı ile pazarlayabilirsiniz.

Tecim Yaparak Para Kazanmak

Tecim yapmak istiyorsanız, adım atmak için kendinize birazcık planlama yapın. İşte bu planlama süreciyle ilgili bazı mühim noktalar.

Başlangıç ​​sermayenizi belirleyin

Tecim yaparak para kazanın İsterseniz ilk yapmanız ihtiyaç duyulan başlangıç ​​sermayenizi belirlemektir. 1000 TL ile alabileceğiniz ürünler ile 20 bin TL ile alabileceğiniz ürünler değişecek.

Pazar araştırması yapın

Pazar araştırması yaparak, sermayeniz doğrultusunda en oldukça satan ürünleri bulun. İletişim kanallarınızı denetim ederek piyasadan daha ucuza satabileceğiniz ürünlerin bir listesini oluşturun.

Hedef kitlenizi belirleyin

8 Dolar Nasıl Kazanılır

Piyasadan aldığınız bilgilere bakılırsa ulaşabileceğiniz potansiyel satın alan kitlesini belirleyin. Seçtiğiniz ürünlerin hedef kitlenizin talebini karşıladığından güvenli olun.

Satacağınız ürünleri belirleyin

Pazar araştırması ve hedef kitle tanımı doğrultusunda ürünlerinizi belirleyin. Mümkün olduğunda tek bir ürüne yada ürün hattına odaklanın. Bu ürünlerin maliyeti kesinlikle satış fiyatından daha düşük olmalıdır. Şu demek oluyor ki piyasada ucuz olan ürünleri tercih etmelisiniz. Rakiplerinizin fiyat skalasına bakılırsa doğru bir fiyatlandırma yapın.

Doğru satış yayınlarını belirleyin.

Potansiyel müşterilerinizi ve ürününüzü göz önünde bulundurarak doğru satış yayınlarını seçin. Ürünlerinizi sergileyeceğiniz web sitelerinin yanı sıra toplumsal medya yayınlarını da kullanın.

Tanıtım ve reklam için bir bütçe ayırın

Tanıtım ve reklam fazladan bir maliyet benzer biçimde görünse de daha çok kişiye ulaşmak için olmazsa olmaz bir araçtır. Tecim yaparak para kazanın Bunun için bir reklam bütçesi ayırdığınızdan güvenli olun. Bunun için binlerce dolar harcamanıza gerek yok. Bilhassa toplumsal medya hesaplarından hedef kitle seçerek düşük bütçeli reklamları tercih edin.

Okuyun: İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Alım Satım Fikirleri

Tecim yaparak para kazanmak istiyorsanız; fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız satın almak ve satmak için tecim fikirleri Mevzuyu sizler için araştırdık.

cep telefonu takıları

Cep telefonları hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Artık birçok evde durağan(durgun) hatlı telefonlar bile kullanılmıyor. Hal bu şekilde olunca da cep telefonu takıları en oldukça talep edilen ürünler içinde içeriyor.

çocuk ürünleri

Çocuklu aileler için en büyük bütçe kalemi çocuk ürünleridir. Oyuncaklardan kitaplara, beslenme ekipmanlarından giyime kadar birçok değişik ürünü satılık olarak bulabilirsiniz.

Ev dekorasyonu

Çerçeveler, dekoratif mumlar, duvar saatleri, kapı süsleri… Evi daha şık ve güzel gösterecek her ürün, doğru pazarlama yöntemleriyle yoğun talep görecektir.

otomobil ürünleri

Otomobiller bilhassa adamların evlatları gibidir. Otomobil kokuları, koltuk takıları, güneşlikler hala en oldukça tercih edilen ürünler içinde.

Kozmetik ve Bakım Ürünleri

Artık hanımefendiler kadar erkekler de kozmetik ürünlere bütçe ayırıyor. Bakım ürünleri kullanımında yaş kategorisi de azaldı. Artan bir satın alan kitlesine haiz olan bu ürünler, tecim yaparak para kazanmak daha kolay oldu.

İkinci El Eşyalar

İkinci el eşyalar son devrin en popüler ürünlerinden biri haline geldi. Bu ürünler için oluşturulan hususi internet sayfaları de popülerliğini artırdı. Piyasadan ucuza ikinci el giyim, ev eşyası ve dayanıklı malzemeleri biriktirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Neleri ucuza alıp satabilirim?

Neyi ucuza alıp satabileceğinizi araştırırken sık sık meydana getirilen bir hataya düşmeyin. Ucuz ürün, en ucuz ürün değildir. O şekilde olsaydı, bugün hepimiz sakız satıcısı olurdu.

Ucuz ürün, maliyeti piyasa satış fiyatının oldukça altında olan bir üründür. Hangi ürünü alıp sattığınız daha oldukça başlangıç ​​sermayeniz ile ilgilidir.

1000 TL ile işlem yapmak istiyorsanız ürün maliyetiniz maksimum 15 TL içinde olmalıdır. Toptan alım satım için bu tutarı 5 TL’ye kadar düşürebilirsiniz. 20 bin TL ile işlem yapmak isterseniz bu limiti 120 TL’ye kadar yükseltebilirsiniz.

Evde Alış ve Satış

Bugün, tecim yapmak için fizyolojik bir mağazaya ihtiyacınız yok. evde al ve sat oldukça kolay. Sipariş ettiğiniz ürünler kargo ile kapınıza kadar teslim edilmektedir. Hatta anlaşmalı kargo şirketleri bile ürünlerinizi sizin için alıp kargo merkezlerine ulaştırıyor.

evden tecim yaparak para kazanmak Sizin için birkaç mühim noktayı şu şekilde sıralayabiliriz.

Kafi depolama kapasitesi Özelleştirilmiş ambalaj malzemeleri İyi web bağlantısı İşletmeye hususi toplumsal medya hesapları Ürünlerinizin güzel fotoğrafları İyi bir pazarlama stratejisi

Web Sitelerini Al ve Sat

E-ticaretin artan potansiyeli ile internet sayfaları satın al ve sat sayısı da arttı. Ürününüz için doğru platformu bulmak için potansiyel müşterilerinizin bulunmuş olduğu siteleri göz önünde bulundurmalısınız.

Mesela genel bir kesime hitap eden bir ürününüz var ise her şeyin mevcut olduğu siteleri tercih etmelisiniz. Alan kişi üstünde yarattıkları etkiye bakılırsa kendi aralarında ayırmak mümkündür.

Hepsiburada, GittiGidiyor Sahibinden benzer biçimde platformlarda her şey satılabilir, LetGo benzer biçimde siteler benzer bir kesime hitap eder. Fakat çoğunlukla bu siteler üstünden ikinci el ürünler satılmaktadır. Trendyol.com da bu siteler içinde sayılabilir. Sadece daha oldukça giyim kategorisi için de ziyaret edilmektedir.

İkinci el ürünler için sahibinden.com ve LetGo haricinde Dolap, Dolap benzer biçimde uygulamalar seçebilirsiniz. Ender Kitap, ikinci el kitap satışlarında tercih edilen bir platformdur.

Feysbuk Marketplace benzer biçimde toplumsal medya platformlarının satış alanları da tecim yaparak para kazanmak İsteyenler için mühim pazar bölgeleri arasındadır.

8 Dolar Nasıl Kazanılır

“Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2023” üzerine 2 yorum

Yorum yapın