Kosgeb Destekleri

KOSGEB girişimcilere ve kobilere destek veren, istihdam sağlanması adına çalışan bir kurumdur. Girişimcilik desteğinden yararlanmak için KOSGEB’e kayıt olmak ve KOSGEB’in desteklediği faaliyetlerden birini iş olarak seçmeniz gerekmektedir. KOSGEB’in size vereceği aşağı yukarı yetmiş saatlik bir eğitim olacaktır.. Bu eğitimler, kuracağınız işte daha başarıya ulaşmış olmanız için verilmekte ve zorunludur. Günde dört ile altı saat içinde olabilmekte, neredeyse iki günde bir olmaktadır. Kobilerin gereksinimlerine yönelik çalışan KOSGEB, eğitimleri tamamladıktan sonrasında size bir sertifika verecektir. Tüm eğitimler ve sertifikalar parasızdır.Ve bu sertifika yardımıyla girişimcilik progmramlarına katılabilir ve desteklerden faydalanabilirsiniz.

Akabinde işletmenizi oluşturmak için yapacağınız harcamaların tüm faturalarını ve evraklarını titizlikle saklamanız gerekecektir. İş planınıza ilişik  projenizi kurul karşısında sunum yapmak için hazırlamalısınız. Sunum esnasında fazlaca fazla vaktiniz olmayacaktır. İş planınızın yapısı ile ilgili sorularda gelecektir size. Hemen sonra kurum iş planınızı onaylayacak ya da geri çevirecektir.Onaylar ise KOSGEB’te ve elbet hayallerinizde bir adım daha ilerlemiş olacaksınız. Kuracağınız işe uygun olarak otuz bin, elli bin ya da otuz bin bağışlama artı yetmiş bin geri ödemeli kredili olmak suretiyle toplam yüz bin tl olmak suretiyle çeşitli rakamlarda kredi ya da bağışlama destek alabilirsiniz. KOSGEB bayanlarımıza ve özürlü statüsünde girişimcilere fazlaca daha öncelik tanımakta.

Ekonomik özgürlüğünü kazanmak ve kendi işinizi oluşturmak için KOSGEB olağanüstü bir kapı aralayabilir sizin için de. Bugün binlerce insan KOSGEB ile kendi ayaklarının üstünde durmaktadır. KOSGEB yardımıyla iş kuranlar hem kendileri kazanmakta, hem ülkemiz kazanmakta, istihdam sağlanmaktadır. Aklınıza takılan soruları KOSGEB Müdürlüklerini ziyaret ederek, uzman kişiler ile görüşerek cevaplandırabilirsiniz.Aslına bakarsak devletimizde bu mevzuda birçok insan tembellik yapıyor ve uğraşmıyor. Bağışlama verilen destek sunar karşılıksız olarak veriliyor. Ve bunun için uğraşmaya değmez sanılıyor fakat yanılıyorsunuz.

Unutmayınız ki projeniz kabul olsa dahi işinizi kurarken ilk ödemeleri siz yapıyorsunuz. Hemen sonra hak edişlerinizi, geri ödemelerinizi KOSGEB size ödemekte. KOSGEB fazlaca geniş bir etkinlik alanı ihtiva eder. Devletin girişimcilere büyük bir desteğidir bu kurum. Başarı da KOSGEB’in tesiri oldukça yüksektir. Girişimciliği anlatmak, sevdirmek ve ilgili kişileri cesaretlendirmek için KOSGEB vazifelerini yerine olağanüstü getirmektedir. Daha çok kurumsal olma anlayışı başta olmak suretiyle, hep beraber büyümenin ve gelişmenin açısından oldukça pozitif yönde katkıları bulunmakta bu kurumun. İster maharetleri ile evine katkı sağlamak isteyen bir ev hanımı olun, ister büyük düşünen bir kobi. Ufak ve orta ölçekli girişimcilerin kapasitelerini  geliştirmek ve kazanmalarını sağlamak amacı ile vazife meydana getiren KOSGEB, bir fazlaca sektörü desteklemekte, girişimci adaylarına ve kobilere destek sağlamaktadır. Bilim Endüstri ve Teknoloji Bakanlığınca kurulan ve faaliyetlerine devam eden KOSGEB, çeşitli destek programları ile de hizmet vermektedir. Devlet tarafınca verilen destek kredileri ve hibeler, girişimci ruhunu yaygınlaştırmak ve yeni işletmelerin açılmasına teşvikte bulunmak için verilmekte hem insanımızın, hem ülkemizin kalkınması için çalışılmaktadır.

“Kosgeb Destekleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın