2023’de İnternetten En Çok Satılan Ürünler Listesi 

İnternette en oldukca satılan ürünler hangileri? İnternetten ne satmalıyım? İnternetin hayatımızda olmazsa olmaz bir mecra haline gelmesinin yanı sıra web üstünden satışlar da gelişmiş ve burada büyük bir pazar oluşmuştur. Bu durumda, insanoğlu internette ne satabileceklerini devamlı araştırıyorlar. Teknoloji ilerledikçe, yeni günler her gün yeni fırsatları bununla beraber getirmekte ve yatırımcılar bu fırsatlardan yararlanmaya iş koşturmacasındadır. Bu yazımızda yakın geleceğe bakarak size internette en oldukca satacak ürünleri göstereceğim ve kafanızda yatırım fikirleri oluşturacağım.

İnternetten En Çok Satılan Ürünler

İnternetten En Fazlaca Satılan Ürünler

Çevrimiçi satış için ürün önerileriyle ilgili bu makalemizin muhteviyatında çevrimiçi olarak ne satabilirim? İnternette en oldukca satılan ürünler hangileridir? Sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Rekabet ortamının yıldan yıla arttığı 2022 yılına gelindiğinde, e-ticarette en popüler ürünler için düşünce sahibi olarak online pazardaki konumunuzu oluşturmanız mümkün. Trend olan ürünler ve detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

E-ticaret, son yıllarda en süratli büyüyen sektör olarak girişimcilerin ve yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu bağlamda, 2022’de e-ticaret alanına giren yada mevcut e-ticaret platformlarını güncelleyen girişimciler, bu yıl mühim satış büyümesi görmesi beklenen ürünlere odaklanabilirler. Mevcut alışveriş portalında mühim artış gösteren ürünler değerlendirilerek, 2022 senesinde satışların mühim seviyede artması beklenen Türkiye’nin en iyi ürünleri sıralaması elde edildi. Sıralama oluşturulurken yurt dışı trendlerindeki değişimler de dikkate alındı.

 

İnternette En Fazlaca Satılan Ürünler Sıralaması 

İnternette en oldukca satılan ürünler nedir ve bu tarz şeyleri bulmak kolay bir iş değildir. Sadece yakından bakarsanız insanların gerekseme ve beklentilerini değerlendirerek satacak bir ürün bulabilirsiniz. Başta da belirtildiği benzer biçimde web üstünden ürün satmak oldukca popüler. Bundan dolayı pek oldukca şahıs internette yada e-ticarette ümit buluyor. Şu anda, çeşitli çevrimiçi ödeme şekilleri ve teslimatta nakit ödeme şekilleri bulunmaktadır. Bu yöntemlerin tümü evvelinde güvenilmezdi, sadece ondan sonra geliştirilen güvenlik emek harcamaları güvenilir bulunduğunu kanıtladı.

Bölgenizdeki çevrimiçi alışveriş yapanları da görebilirsiniz. Kendiniz oldukca şey satın almış da olabilirsiniz. Bundan dolayı e-ticaret artık hayatımızın bir parçası. Siz de bu işi yapmak isteyebilirsiniz. Sadece e-ticaret görünmüş olduğu kadar kolay değil. Başka bir deyişle, sorun ürünü sunmak değil, alıcı öder ve siz gönderirsiniz bu kadar kolay değil. Buradaki en büyük güçlük, satacak bir ürün bulmaktır. Yanlış kararlar e-ticaret kariyerinizi bile sonlandırabilir. Bundan dolayı kendinize en uygun ürünü bulmanız gerekir. Buna destek olmak için somut verilerle çeşitli istatistikleri paylaşacağız. Ürünün e-ticaretin hangi bölümünü kapladığını göstererek başlamış olalım.

Yazılım, Kitap, Müzik, Çiçek %26 ‘lık pazar oranı ile birinci sıradadır.Bilgisayar Donanım, Tüketici Elektroniği, Ofis Malzemeleri %16’lık Pazar oranı ile ikinci sıradadır.Giyim, Ayakkabı, Takı, Linens / Ev Dekorasyonu %13’lük Pazar payına haizdir.Sıhhat, Güzellik, Besin ve İçecek %8’lik Pazar payına haizdir.Oyuncaklar, Video Oyunları, Spor Malzemeleri %7’lik Pazar payına haizdir.Ufak Ev Aletleri, Mobilya, El Aletleri, Bahçe Ekipmanları %3’lük Pazar payına haizdir.

İnternette en oldukca satılan ürünler sıralaması ise şu şekildedir:

Hazır yemekTelefon aksesuarlarıAkıllı saatlerVR aksesuarlarıSırt çantalarıSpor giysiler ve spor ekipmanlarıHamile elbiseleriBebek armağanları ve kıyafetleriEv ve dekorasyonEvcil hayvan ürünleriTemizlik hijyen ürünleriKitap, film, müzik ve oyunlarGiyim, tesettür giyim, ayakkabı, aksesuarKişisel bakım ve makyaj ürünleriÇiçek ve hediyelik eşyalarHırdavat-yapı market

 

Hazır Yiyecek:

İnternette en oldukca satılan ürünler sıralamasında liderliği bırakmayan ürün hazır yemektir. Türkiye’nin en oldukca satan gıdaları içinde bir numaralı ürün grubu pişmiş yemeklerdir. Günümüz e-ticaret sitelerinde ve mobil uygulamalarda online alışveriş yapanların hazırladığı alışveriş sepetlerine bakıldığında, internette en oldukca satan ürünün hazır yiyecek olduğu söylenebilir. Türkiye’de internetten alışveriş icra eden bir çok kişinin web üstünden pide, hamburger, pizza ve ev yiyecekleri benzer biçimde minimum bir market ürünü sipariş etmiş olduğu biliniyor. Bundan dolayı web üstünden satışı kolay ürünler kategorisinde yer edinen besin grubuna ilişkin ürünlerin bulunmuş olduğu söylenebilir.

 

Telefon Takıları:

Bugün, taşıdığımız cep telefonları ve takıları çoğu zaman çevrimiçi olarak sipariş ediliyor. Telefon takıları internette en oldukca satılan ürünler içinde yer almıştır. İnternette en popüler ürünlerin lideri olan telefon aksesuarlarını satmak, e-ticarette satmak için ürün arayan hepimiz için iyi bir fikirdir. Vatanımızda her bir kişinin minimum bir cep telefonuna haiz olduğu düşünülürse telefon takıları satışının ne kadar kıymetli bulunduğunu kavrayabiliriz.Telefon takıları içinde neler var:

Kulaklık çeşitleri

Şarj aleti

Telefon kılıfları

Powerbank

Telefon taşıma takıları

Ekran koruyucuları

 

Akıllı Saatler:

Günümüzün hızla gelişen dijitalleşmesiyle beraber, akıllı saatler her yaştan ve cinsiyetten tüketici tarafınca çevrimiçi olarak satın alınmaktadır. Akıllı saatin dikkat çeken özellikleri şunlardır: Aşağıdakiler benzer biçimde birçok mükemmel özelliği ile tüketicilerin dikkatini çekmiştir: Bir elektrokardiyogram yapın, telefona yanıt verin, konuşun, mesajları ve bildirimleri takip edin, adımları sayın ve kalorileri görüntüleyin. Çeşitli marka ve özelliklere haiz akıllı saatlerin satışını yaparak e-ticarette başarı göstermiş olabilirsiniz. Günümüzde akıllı saatler hayatımızın ritmini korumada cep telefonlarından sonrasında en büyük yardımcımız oldu.

 

VR Takıları:

Değişen teknolojinin gelişmesiyle yaşamımıza giren VR takıları, online satış için mevcut ve gelecekteki mühim potansiyeli temsil ediyor. Sanal gerçeklik elde eden VR takıları artık çeşitli sektörlerde yada kişisel olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. VR takıları, e-ticaret icra eden ve internette ne satacağını düşünen girişimcilerin eğer olmazsa olmaz ürünlerinden biridir. VR teknolojisi internette en oldukca satan ürünler sıralamasında kendine yer bulmaya adım atmıştır.

 

Sırt Çantaları:

Çantalar online alışverişin mühim bir parçasıdır. Her yaş ve kategori için gereksinim duyulan çanta sektörünün online olma olasılığı yüksektir. Bilhassa sırt çantaları tabiat sporları, tatiller ve eğitim için çoğunlukla tercih edilmektedir. Lifestyle sırt çantaları, e-ticaret şirketlerini kendi sektörlerinde başarı göstermiş kılıyor.

 

Spor Giysiler ve Spor Ekipmanları:

Pandemi sonrası spor kültürü değişti ve “evde spor” anlayışı yayılmaya başladı. Tüketiciler, evde hareketsiz yaşam tarzından kaçınmak için internetten spor malzemeleri sipariş ederek evde egzersiz hayata geçirmeye başladılar. Pandemi, spor malzemelerinin çevrimiçi satışlarında artışa yol açarken, spor malzemelerine olan talep artmaya devam ediyor. pandemisinin tesiri sebebiyle evde eğitim ve çoğunlukla ev ofisten emek verme modeline kalıcı geçiş sebebiyle spor giyim talebi artıyor. Spor giyim, internette en oldukca satan ürünler sıralamasında öncül durumda olmaya devam etmektedir.

 

Hamile Elbiseleri:

E-ticaret verilerine baktığımızda hamile giyim kategorisinin e-ticaret pazarında mühim bir yer tuttuğunu görüyoruz. İnsanlar hamile giysileri gereksinimlerini e-ticaret sitelerinden karşılamaktadır. İnternetten satış yapmak için ürün ararken annelere hitap eden hamile elbiseleri, hamile giysileri, ürün ve takıları öneriyoruz. 

 

Bebek Armağanları Ve Giysileri:

Bebekler oldukca süratli büyüyen değerlilerimizdir. Bundan dolayı anne babalar tarafınca satın alınan giysiler kısa süreliğine giyilir. Bebeklerin devamlı artan gereksinimleri göz önüne alındığında, çevrimiçi bebek ürünleri satmaya başlamanız sıhhatli bir başlangıç olacaktır. Ailelere güvenli bir şirket olduğunuzu kanıtlarsanız, bir ebeveynin eğer olmazsa olmaz şirketi olabilirsiniz. Ayrıca pandemi sebebiyle yeni doğan bebeklere online olarak sefalar getirdin armağanları gönderiliyor. Online bebek armağanları bu günlerde en popüler ürünlerden biri haline geldi. İnternette en oldukca satan ürünler içinde bebek armağanları ve giysileri kendine ne olursa olsun yer bulmaktadır.

 

Bebek Bezi:

Vatanımızda her gün binlerce bebek doğuyor. Bebekler ve çocuklar temizlenene kadar elbet bebek bezleri her evin en yaygın eşyası olacaktır. Yavrunuz büyüdükçe ve kullandığınız bebek bezinin boyutu günden güne değiştirmektedir. Bebekleriniz hela alışkanlığı kazanıncaya kadar bezi kullanmalısınız. Türkiye’de, piyasada yada internette en oldukca satan ürünlerden önde gelen bebek bezlerine talep her geçen gün artıyor. İnternette satışı kolay ürünleri aramak, çocuk bezi ve bebek ürünleri satışlarınızı internetten planlamanıza destek olacaktır. Bu kadar sık kullanılan bir ürün İnternette en oldukca satan ürünler arasına girmesi oldukça normaldir.

 

Ev Dekorasyon:

İnsanlar daima bir fark yaratmak isterler şu sebeple ev bizim daima bulunduğumuz yaşam alanımızdır. Bu talepten para kazanmak istiyorsanız hızlıca çiçeklik, tablo, nevresim, koltuk minderi benzer biçimde ürünleri satmaya başlayabilir ve e-ticaret aktivitelerinizi ödüllendirebilirsiniz. Ev dekorasyonu bilhassa pandeminin ilerlediği şu dönemlerde oldukça talep görmektedir.

 

Evcil Hayvan Ürünleri:

İnternette satılan bir öteki ürün tavsiyesi kategorisi de evcil hayvan ürünleridir. Kar maliyeti göz önüne alındığında, evcil hayvan mağazaları satın aldıkları ürünler için oldukca daha yüksek fiyatlar sunuyor. Bir işletmesini hiçbir ücret ödemeden uygun fiyata evcil hayvan ürünleri satmaya başlayabilir ve bu kişilerin artan gereksinimlerini karşılayan bir işletme haline gelmiş olarak gelirinizi artırabilirsiniz. Bilhassa pandemi sonrasında evcil hayvan ürünleri en oldukca satan kategorilerden biri haline geldi.

 

Temizlik Ürünleri:

Maskeler başta olmak suretiyle dezenfektan ve kolonya benzer biçimde sıhhi malzemeler pandemi sebebiyle artık hayatımızda bir zorunluluk haline geldi. Bu, tüketicilerin tüketici temizlik ve hijyen ürünlerini çevrimiçi olarak teslim etmelerini sağlar. Çevrimiçi temizlik ürünü satışları her geçen gün artış göstermektedir.

 

Medikal Maske:

En oldukca satan tıbbi malzemelerden önde gelen maske, bilhassa Mart 2020’den bu yana Türkiye’de en oldukca satan ürünlerden biri olarak gösteriliyor. Korona virüs bulaşan hasta sayısındaki artış, insanların kendilerini hastalıktan koruma isteği ve maske takma ihtiyacı sebebiyle tıbbi maske satışları arttı. Ürün yelpazenizi genişletmek ve ürün satışlarınızı çoğaltmak için tıbbi maskeler kullanabilirsiniz. Son dönemde internette en oldukca satan ürünler içinde yerini korumaktadır.

 

Temassız Ateş Ölçer:

En oldukca satan medikal ürünlerden önde gelen bir öteki ürün grubu ise temassız termometredir. İnternette en oldukca satan ürünlerden önde gelen bu ürünlerin satışları, korona virüs pandemisi sonrasında ivme kazanıyor. Temassız ateş ölçer bu pandemik süreç devam ederken her evde olması ihtiyaç duyulan bir alet olmaya adım atmıştır. Ek olarak toptan tıbbi maske ve toptan temassız termometre temin edebilir ve bu tarz şeyleri e-ticaret sitenizde satışa sunabilirsiniz.

 

Dezenfektan:

Bir pandemi için internetten en kolay ne satılır sorusunun cevabı hijyen ürünleridir. Öteki bir ürün grubu ise Mart 2020’den bu yana en oldukca satan ürünlerden biridir. Mart 2020’den bu yana çevrimiçi platformlarda dezenfektan satışları mühim seviyede arttı. Hijyen ürünleri içinde yer edinen dezenfektanları alıp satarak gelir elde edebilirsiniz.

Bir süre daha pandemi sürecinin devam edeceği ve de arkasından alışkanlıkların süreceğini varsayarsak dezenfektan kullanımı ve ticareti oldukca mühim olmaya devam edecektir.

 

Kitap, Müzik ,Film, Oyun:

Türkiye’nin en oldukca satan ürünlerinden önde gelen bir öteki ürün ise kitap, film, müzik ve oyun kategorilerinde içeriyor. Türkiye’de internetten alışveriş yapanların bir çok kitap, film, müzik, oyun benzer biçimde ortak kültürü destekleyen ürünleri alışveriş sepetlerine eklemeyi tercih ediyor. Bu ürünlere olan talebin her geçen gün arttığını görebilirsiniz. Online satış yaparken e-ticaret sitelerinize ve pazaryerlerinize kitap, müzik, oyun, film benzer biçimde ürünleri ilave ederek web üstünden satışlarınızı artırabilirsiniz.

 

Tesettür Giyim, Ayakkabı, Aksesuar:

İnternette satılan tavsiye edilen ürünler içinde hanım ve adam giyim ürünleri daima konumunu korumuş olan bir kategori olarak listeleniyor. Burada moda trendlerini yakından izlemek ve gerektiğinde güncellemek önemlidir. Tesettür giyim, e-ticaret hazır giyim sektöründe de mühim bir potansiyele haizdir. Online giyim satış alanınızı daraltabilir ve hedeflenen satışlar ile gelirinizi artırabilirsiniz. Tesettür giyim vatanımızda her geçen gün ilgi görmekte ve Pazar hacmini arttırmaktadır. Bunun yanı sıra ayakkabı büyük bir sektör olarak vatanımızda yer almıştır. Bilhassa spor ayakkabı mevzusunda oldukca büyük bir iş hacmi bulunmaktadır. Spor ayakkabı da iyi bir e-ticaret sistematiği oluşturulduğunda ciddi kazançlara ulaşabilirsiniz. 

 

Kişisel Bakım, Makyaj Ürünleri:

Kişisel bakımın günlük hayatımızda oldukca mühim bulunduğunu hepimiz bilir. İnsanlar her partiye, toplantıya ya da dışarı çıktıklarında iyi ve güzel görünmek isterler. Vücut bakım ve makyaj ürünleri, insanların bu gereksinimleri karşılamak için kullandıkları en mühim ürün gruplarından biridir. Netice olarak, kişisel bakım ürünlerine olan talep her geçen gün artmaktadır. Türkiye’de internette en oldukca satan ürünlerden önde gelen kişisel bakım ve makyaj ürünleri en oldukca satan ürünlerden biridir. Hanımlarımıza yönelik e-ticaretin önemini de bu aşamada oldukca iyi algılamalıyız.

 Bu ürün grubunda alışveriş yapmayı tercih edenlerin sayısı, online alışveriş yapanların büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. İnternette satışı en kolay olan bu alandaki gereksinimleri karşılamak, e-ticaret sitenizi kozmetik, kişisel bakım ve kozmetik e-ticaret sitesi olarak tasarlamanıza ve gelirinizi artırmanıza destek olabilir. İnternette en oldukca satan ürünler grubunda ilk sıraları hiçbir vakit bırakmamaktadır.

 

Çiçek ve Hediyelik Eşyalar:

Türkiye’de en oldukca satan ürünlerden biri çiçek ve hediyelik eşyalardır. Hususi günlerin asla bitmediğini varsayarsak önemini daha iyi algılayabiliriz.

İnternetten alışveriş yapanların %81’i tarafınca tercih edilmeye devam etmektedir.

Her gün doğum günü kutlanan oldukca büyük bir kitle bulunmaktadır.

Evlilik yıldönümleri, toplantı randevuları, iş değişimleri benzer biçimde mühim günler düşünüldüğünde, devamlı satın alınan bir öteki ürün grubu çiçek ve hediyelik eşyalardır.

 Yukarıdaki kategorilerde alışveriş icra eden kullanıcı sayısı her geçen gün arttığından, çiçek ve hediyelik eşya satma fikri gelirin artmasına ve artan talebin karşılanmasına destek sunar.

 

Yapı Market-Hırdavat:

İnşaat ve yapı araç-gereç pazarlarındaki ürünler de çeşitlidir ve çevrimiçi platformun büyük bir bölümünü işgal eder. Yapı market ve hırdavat oldukca çeşitli disiplinleri ve ürünleri kapsar. Bu kategorilerden bazılarına odaklanabilir yada genel bir satış sayfası olabilirsiniz.

Okuyun: İnstanram’dan Satılabilecek Ürünler

Ürün Satışı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Türkiye’de oldukca yoğun satılan ürünler hakkında bilgilendirmede bulunduk. Pekâlâ, bu ürünlerin satışı esnasında nelere dikkat etmek gerekir bu tarz şeyleri incelememiz gerekirse;

E-ticaret ile ilgili dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ilk şeylerden biri toplumsal medya reklamcılığıdır. Ek olarak sattığınız ürünleri toplumsal medyada tanıtarak gelirinizi artırabilirsiniz.Ürün açıklamaları ve fotoğrafları, müşterilerin bir ürünü satın alırken aramış olduğu ilk şeydir. Güzel resimler ve ürün açıklamaları gelirinizi artıracaktır.Online ürün satarken akılda tutulması ihtiyaç duyulan ilk şeylerden biri, ürünlerin envanter yönetimidir. Stokta olmayan ürünler için daha uzun teslimat süreleri, ürün satışlarını etkileyecektir.E-ticaret işlemleri esnasında en oldukca dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan konulardan biri de e-ticaret alt yapılarıdır.E-ticaret alt yapınız reklam analizi, kampanya planlayabilme, SEO uyumluluğu, kargo takip edeni yapabilme benzer biçimde birçok alanda kolaylaştırıcı olmalıdır.

“ 2023’de İnternetten En Çok Satılan Ürünler Listesi ” üzerine bir yorum

Yorum yapın