İş Fikirleri Ve Para Kazanma

MAVİ DE TÜRBAN KRİZİ !

MAVİ DE TÜRBAN KRİZİ !

MAVİ firması iş için başvuran türbanlı kadına mavi firmasında türbanlı çalışmasına müsaade etmiyoruz açıklamasını yaptıktan sonra olanlar oldu. Kısa süre sonra firmadan açıklama gelerek konu hakkında detaylar verilmiştir.

 

Giyim markası Mavi’nin başörtülü kadınların çalışmasına izin vermediği yönündeki iddialar üzerine, Mavi’den açıklama yapıldı.

Twitter’da “Gonca” isimli başörtülü bir kadın, Mavi’nin geçici satış elemanı olarak aradığı işe başvurdu.  Kendisine, türbanlı kadınların Mavi’de çalışmasına izin verilmediği şeklinde Whatsapp’tan yanıt verildi. Bunun üzerine Mavi’ye başvuran kadın, “Tesettürlü olmak ne çalışmamıza, ne okumamamıza ne de harçlığımızı çıkarmamıza engel değil yapılanın sokakta tesettürlü kıza saldıranlardan bir farkı yok yazık çok yazık” şeklinde tweetle mesajları paylaştı.

Sonrasında Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sosyal medya hesabından, “@mavi’den gelen açıklamayı @gonca_JK  ve kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Başörtülülere yönelik asla ayrımcılık olmadığını & bunun şubenin çalıştığı iş destek firmasından kaynaklandığını & onlarla da sözleşmelerini feshettiklerini söylüyorlar.  Açıklama için teşekkür ederim” mesajıyla Mavi’nin Parlar İş Destek’in açıklamasını paylaştı.

Mavi yaptığı açıklamada, başörtülülerle ilgili iddiaların doğru olmadığı ve çalışanları arasında böyle bir ayrım yapmadığını söyledi. Mavi açıklamasında, sorunun iş desteği için çalıştığı Parlar İş’ten kaynaklandığını belirterek sözleşmelerini feshettiğini belirtti. Parlar İş Destek de açıklamasında, sorunun bir çalışandan kaynaklandığını ifade etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ