Karton Bardak İmalatı Hazırlık

Merhabalar arkadaşlar. Sizlerle bu yazımızda karton bardak imalatı üzerine konuşacağız. Bu yazımızda bu sektör ile ilgilenen arkadaşlara tavsiyeler ve ol haritası düzenleyeceğiz. Öncelikle işimizden biraz konuşalım.

Bardak imalatı kolay gibi görünse de zor bir alan oluğunu bilmelisiniz ancak şunu da unutmayalım ucu açık ve potansiyeli olan bir alan. Ve ürün elinizde kalmaz bunu bilmelisiniz.

 

Öncelikle size makine lazım. bunu şu şekilde aşabiliriz. Makineler biliyorsunuz ki birçok model ve çeşitle birlikte sunuluyor. Piyasadaki makineler yerli ve yabancı olmak üzere ayrılırlar. Yabancı olanlar kore ve çin makinleri ve bu makineler arasında kesinlikle çin önermiyoruz neden derseniz sürekli fire veren ve sorun çıkaran makinelerdir. Bu konuda cebinize güveniyorsanız kore almanızı şiddetle öneririm.

 

İpucu:

Makineleri ilk etapta kesinlikle iki tane alın bu sayede bozulan bir makine olduğunda imalatınız durmaz.

 

Makine maliyetlerine gelirsek çin makineleri 20 bin ile 50 bin arasında kore makineleri ise 50 bin ve 100 bin arasında değişiyor ki bunlar ikinci el fiyatları sıfır almak ilk etapta işi öğrenene kadar sıkıntılı olabilir bilmelisiniz.

Yerli makine alacaksanız önerimiz kartonbardakimalatitr.com  Firmasının deneyebilirsiniz işlerinde iyi bir çizgi izliyorlar.

Ayrıca bardak kalıpları çeşit çeşit olmakla beraber 16 oz tabir edilen boyutlara kadar gidebiliyor. Ama bizler 7 oz otomat bardağı üreteceğiz piyasada en çok satılan bardak  budur. Standart diyelim.

Şimdi etaplardan bahsedelim. Öncelikle tesisi kuralım.

iki makine

Tezgah ahşap olabilir üstünde paketleme yapacağımız

Su ısıtıcı (bardakların sızdırmazlığını denemek için her seride belli bir miktar alıp denemk için)

karton koli ( paketleme için)

ve bardak poşeti 50 li veya 10 lü bardak poşetleyip koliye koymak için

hava kompressörü

klima ( hava sıcaklığını sabit tutmakta yarar var bardak tabanı çok sıcakta sağlıklı yapışmıyor)

Şimdi öncelikle bir tedarikçi bulacağız bardak ham maddesi için hazır yapanlar var biz ilk etapta yüksek yatırım yapmayacağız ve kağıdı kesilmiş bir biçimde alacağız zaten ton başına 400-500 tl arası alıyorlar kesim basım için yani yüksek bir miktar değil bizim için ilk etapta. Sonuçta bir piyasaya giriyoruz ve bu konuda öğrenme aşamasındayız.

Tedarik kağıt için alacklarımız 7 oz bardak kalıbı olan bir tedarikçiden baskımızı oluşturup ton ile iş yapıyorlar ve peşin para çalışıyorlar. odak ambalaj   var ve sitesi www.kartonbardakimalatitr.com websitesi  direk bu imalatı yapan tedarikçiler var ki bunlar işinize gelir iki iş yerine direk tek kişi ile irtibat kurabilirsiniz. Bu konuda numara isteyenler bize ulaşabilir.

  ( YAN KAĞIT)

 

 

İki şey sipariş edeceğiz birincisi taban kağıdı yani bardağın alt kısmını oluşturan kağıt ikincisi yan kağıt el ile tuttuğumuz kağıt kısım.

Yaklaşık 1 ton yan kağıda 250 kg taban kağıdı gidiyor bu oranları hesaplama ve maliyet yaparken kullanacağız. Kendi tasarımımızı oluşturup veriyoruz buda bize orjinallik ve özgün bir ürün çıkarabilir. Bu konuda önerimiz her yere uygun standart bir baskı bulup kolayca satabileceğimiz bir ürün oluşturmak. Şunu da söyleyelim her faklı desen için klişe yaptırmanız gerekiyor. Buda klişe fiyatları 300 tl gibi bir rakam anlayacağınız baskı için gerekli olan kalıp kaşe gibi düşünün.

 

Siparişi verdik ve ürünler elimize geldi. Şimdi sıra geldi üretime .

Üretim işin en zor kısımı ve üretim aşamasını ikinci yazımızda anlatacağız.

Son olarak makine ve karton bardak hammaddesi satın almak ve destek almak için www.kartonbardakimalatitr.com adresinden makine hakkında bilgi alabilir satın alabilirsiniz.

Karton Bardak İmalatı Hazırlık” için 30 yorum

 • 22 Kasım 2018 tarihinde, saat 15:03
  Permalink

  Karton bardak kağıdı hangi marka kağıt kullanmak lazım piyasada bulunan kağıtlar genellikle yurt dışı kaynaklı markalar mı ?

  Yanıtla
  • 22 Kasım 2018 tarihinde, saat 18:48
   Permalink

   genelde yurt dışından gelen ithal markakalar kullanılıyor nedeni ise türkiyede kağıt alınıp sonradan üstündeki selefonlu kısım yapılıyır med kağıt gibi kağıtlar maliyetlide oluyor kaliteli kağıtlar da maliyet yükseltiyor. aqua gibi markalar da var

   Yanıtla
   • 29 Ekim 2019 tarihinde, saat 16:58
    Permalink

    İlk üretimi yapabilmem için ne kadar sermaye hazırlamam lazım

    Yanıtla
    • 28 Kasım 2019 tarihinde, saat 17:49
     Permalink

     bu konuda detaylı istatistik lazım bölge kiramı falan diye ama makine ve diğer teçhizat için en az 100 bin tabi hammadde stoğu içinde

     Yanıtla
     • 4 Şubat 2020 tarihinde, saat 18:55
      Permalink

      100 bin dediğiniz tl mi yosa döviz? biraz daha açarsan memnun olurum

     • 9 Şubat 2020 tarihinde, saat 07:32
      Permalink

      hayır türk lirasından bahsediyoruz

  • 31 Aralık 2018 tarihinde, saat 00:57
   Permalink

   En iyi kağıt Finlandiya kağıdıdır, Ankarada Anıl Kağıt ın kağıtları da iyidir. 1-2 makina ile başlayacaksanız piyasadan kesilmiş kağıt almalısınız, detaylı bilgi isterseniz bana mail adresimden ulaşın yardımcı olurum.

   Yanıtla
 • 16 Aralık 2018 tarihinde, saat 20:09
  Permalink

  kağıt bardakların yapıştırılmasında kullnılan yapıştırcıyı öğrenmek istiyorum.

  Yanıtla
  • 17 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:35
   Permalink

   merhabalar. öncelikle yapıştırıcı kullanılmıyor. ısı ile yapışıyor. kağıdın yapısı gereği yüksek ısı ile yapışıyorlar

   Yanıtla
   • 24 Mart 2020 tarihinde, saat 22:01
    Permalink

    Merhaba hayırlı akşamlar diliyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim 05353814249

    Yanıtla
 • 20 Şubat 2019 tarihinde, saat 16:27
  Permalink

  bu iş için belli bir sermaye ayıracaksanız en az 2 makine olarak hesaplayın ortalama bizim kararımız 200 bin olarak başlangıç olabilir.

  Yanıtla
 • 20 Mayıs 2019 tarihinde, saat 18:53
  Permalink

  merhabalar öncelikle kağıt ve türevi maddeler tonaj üzerinden dolar bazında satılır. üretim maliyetleri tamamen sizin elinizde.

  Yanıtla
 • 4 Şubat 2020 tarihinde, saat 18:44
  Permalink

  merhaba.tam teşekkülü çift makina 7 oz kalıp jeneratör ve diğer ekipmanlar dahil ( anlıyacağınız) üretime hazır duruma getirebilmek için ne kadar tl gider dönüş yapıp bilgilendirirseniz memnun olurum iyi çalışmalar

  Yanıtla
  • 9 Şubat 2020 tarihinde, saat 07:33
   Permalink

   çift makine ile basma kesme almanız saçma olur. basma kesme maliyetini kurtarmak için en az 10 makine şart diyoruz. Basım kesim işlemini alacaksanız 2 makine ile zarar edersiniz.

   Yanıtla
 • 24 Mart 2020 tarihinde, saat 22:01
  Permalink

  Merhaba hayırlı akşamlar diliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 05353814249

  Yanıtla
 • 19 Nisan 2020 tarihinde, saat 22:01
  Permalink

  Bende bu işe girmek istyorum gerçekten önü açık bir iş ama cesaret edemiyorum çünkü hiç tecrübem yok sizce ne kader mantıklı. Girmiş olsam ne kadar sürece kavrayabilirim bu işi bana eksi yönleri ne olur teşekkürler

  Yanıtla
  • 27 Nisan 2020 tarihinde, saat 13:10
   Permalink

   Öncelikle her ne iş yapıyorsanız yapım azimli olmanız gerekmektedir. Karton bardak işine gelecek olursak öğrenene kadar zor bir süreç var ama sonrası çok eğlenceli ve bir o kadar güzel. Tabiki doğru stratejiler ile ilerlemek gerekir. O yüzden bu sektöre sadece değil her sektör için ekonomik durum incelenmeli ama şu süreçte bu sektör mü diye sorarsan şahsi fikrim bu sektör doğru sektör.

   Yanıtla
 • 24 Mayıs 2020 tarihinde, saat 14:24
  Permalink

  1 ton kartondan kaç adet bardak çıkıyor

  Yanıtla
  • 27 Mayıs 2020 tarihinde, saat 09:03
   Permalink

   kağıdın gr cinsine göre değişiyor ama ortalama bir kağıttan 80 85 diyebiliriz koli bazında

   Yanıtla
 • 14 Haziran 2020 tarihinde, saat 15:37
  Permalink

  Çocuğum için bardak imalat fabrikası açmak istiyorum fakat nakitim yok kredi alıp yapmak istiyorum bu fikriniz nedir. Birde bildiğiniz temiz ikinci el makina satan tavsiye edebileceğiniz firma varmı teşekürler.

  Yanıtla
  • 16 Haziran 2020 tarihinde, saat 07:18
   Permalink

   merhabalar isteğinize saygım sonsuz ancak nakit elinde bulundurmadan sermayesiz sadece kredi ile bu işe girmek yapacağınız en son şey olsun. Bu işte sermaye en önemli konudur. kredilere güvenip elinizde olmayan sermaye için bu şekilde plan yapmak işletme için büyük riskler taşır. belli bir sermaye elinizde bulunsa ona destek için kredi çekeceğim deseniz biraz daha olumlu düşünebilirim. kendi fikrim bu konuda sermayesiz girişim yapmamanız olacaktır.

   Yanıtla
 • 18 Haziran 2020 tarihinde, saat 11:03
  Permalink

  Merhabalar
  Soru daha önce sorulmuş fakat koli bazında cevap vermişsiniz
  ( ortalama 80-85 koli )
  Koli içerisinde kaç adet bulunur (7 oz için)
  Teşekkürler

  Yanıtla
  • 18 Haziran 2020 tarihinde, saat 14:02
   Permalink

   merhaba koli içerisinde 3000 adet bulunuyor

   Yanıtla
 • 18 Haziran 2020 tarihinde, saat 19:46
  Permalink

  Merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben araştırma aşamasındayım, başka bir foruma rastladım çok fazla devir ve ikinci el makine satışı yapılıyordu, bir iki sene kullanılmış, çoğunda ortak anlaşmazlığı yüzünden satılık diyor ama acaba insanlar bu işe girip para kazanamıyorlar mı? Çok fazla batan var mı? Saygılarımla

  Yanıtla
  • 19 Haziran 2020 tarihinde, saat 21:47
   Permalink

   aslında yanlış hesap bağdattan döner lafı burada geçerli yanlış hesaplamalar ve sermaye yetersizliği sizi bu gibi sebeplere yöneltebilir. hep söylüyoruz maliyetinizi iyi hesaplayın yapamıyorsanız destek alın muhasebeci falan. ama kesinlikle yapın. sonrasında ise lokasyonlarınızı iyi seçin müslüman mahallesinde salyangoz satmayın.

   Yanıtla
 • 22 Temmuz 2020 tarihinde, saat 19:50
  Permalink

  Selamlar
  Hocam yıllardır makina bakım onarım sektöründeyim,fakat bardak imalatı sektörüne girmeye karar verdim malum bulunduğumuz sistem artık kullan at malzemelere dayalı bir sistem olacak bana yardımcı olmanız adına değerli fikirlerinize ihtiyacım var iletişim numaranızı veya mail adresinizi verirseniz görüşmek isterim saygilarimla

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir